Bugun...


Parsak : Allah bu millete tekrar İstiklal Marşı yazdırmasın

Parsak : Allah bu millete tekrar İstiklal Marşı yazdırmasın

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yılını kutladı.

İstiklal Marşı’nın her satırını kutlu ecdadımızın akan kanlarıyla yazdığına dikkat çeken Parsak, “İstiklal Marşımız; Zaferin, şehitlerin, gazilerin, vatanın sembolüdür” dedi.12 Mart 1921 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilen İstiklal Marşı’mızın 97. yılını kutladıklarını ifade eden MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Parsak, “Allah bu millete tekrar istiklal marşı yazdırmasın” dedi.

İstiklal Marşı’nın her satırının kutlu ecdadımızın akan kanlarıyla yazıldığına dikkat çeken Parsak, “Millişairimiz Mehmet Akif Ersoy İstiklal Marşı’nı yazarken adeta savaş alanında Türk askerinin yanında olmuştur. Cepheye mermi taşıyan analarımızın yanında olmuştur. Şehit olan kahraman Türk askerinin son nefesini verirken yanında olmuştur. Gazilerimizin duygularını hissetmiştir. Anadolu insanının kalbinden geçenleri satırlara dökmüştür” dedi.

YENİ NESİL İYİ DÜŞÜNMELİ

İstiklal Marşımızı yazan Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un 5. Kıtada yer alan, “Arkadaş! Yurduma alçakları uğratma, sakın./ Siper et gövdeni, dursun bu hayâsızca akın.” diyerek adeta bugünün gençliğine seslendiğine dikkat çeken Parsak, “Atalarımız bu vatan için göğüslerini siper ettiyse bugünün gençliği de atalarımızın mirasına sahip çıkmalıdır. Bu vatan kolay kazanılmadı ve ilelebet Türk toprağı olarak kalacaktır” dedi.

Parsak, son olarak bu vatan için canını feda eden aziz şehitlerimize, ebediyete intikal eden kahraman gazilerimize ve Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı ve rahmetle andığını söyledi.


YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
FOTO GALERİ
ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANAN HABERLER
YUKARI