phishing

Mavi Kapak Kampanyası Umut Olmaya Devam Ediyor

Mavi Kapak Kampanyası Umut Olmaya Devam Ediyor

Mavi Kapak Kampanyası Umut Olmaya Devam Ediyor
23 Mayıs 2023 - 18:33 - Güncelleme: 31 Mayıs 2024 - 17:29


 
         Afyonkarahisar Belediyesi'nin hem çevreye hem de engelli vatandaşlara fayda sağlamak için hayata geçirdiği Kapakları Topla Gel, Kalmasın Artık Engel kampanyası büyüyerek devam ediyor.        
 
Afyonkarahisar Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Denetim Birimi ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi tarafından yürütülen kampanya birçok kurum ve kuruluşa da örnek oldu. Plastik kapakların geri dönüşüme kazandıran çevreci proje, kapaklardan sağlanan gelirle engelli vatandaşlarımıza umut olmak adına sosyal bir proje özelliği taşıyor. Plastik kapakların bu şekilde çevreye zarar vermeden geri dönüşümü sağlanırken, pet şişeler, kâğıt karton ve metal ve cam atıklarda Belediye ekiplerimiz tarafından geri dönüşüm atıkları olarak ayrıca toplanıyor. 
 
SELÇUKLU İLKOKULU’NDAN KAMPANYAYA DESTEK
 
Selçuklu İlkokulu öğrencileri, engelli bireyler için Mavi Kapak Toplama Kampanyası'na bağışla destek verdi. Tekerlekli sandalyeler düzenlenen etkinlik ile engelli bireylere verildi. Okul müdürü Eralp Ekrem Geçe öğretmen ve öğrencileri katılımıyla gerçekleşen etkinliğe; Çevre Denetim Birim personeli ve Kent Konseyi personelleri Engelliler Meclis Başkanı katıldı. Etkinlikte öğrencilere çevreyi koruyarak geri dönüşüme destek oldukları için teşekkür eden Çevre Denetim Birim Sorumlusu Nadide Demirbilek, Başkanımız Mehmet Zeybek’in sevgi ve selamlarını iletti. Kent Konseyi Engelliler Meclis Başkanı Faruk Özkara’da çalışmalarından dolayı Başkanımız Mehmet Zeybek ile ve öğrencilere teşekkür etti. Kampanya kapsamında 3 engelli vatandaşımız daha tekerlekli sandalyesine kavuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum