phishing

CHP Milletvekili Köksal seçim kurulu önünde basın açıklaması yaptı

CHP Milletvekili Köksal seçim kurulu önünde basın açıklaması yaptı

CHP Milletvekili Köksal seçim kurulu önünde basın açıklaması yaptı
21 Mayıs 2023 - 20:01


 
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Afyonkarahisar İl Seçim Kurulu önünde basın açıklaması yaptı
CHP Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal ve CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yusuf Onur Seçme ile birlikte Afyonkarahisar İl Seçim Kurulu önünde basın açıklaması yaptı. Köksal konuşmasının başında mevsimlik milliyetçi AKP'nin 2. tur Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi ipliğinin pazara çıkmaması için mazbata törenini iptal ettirdiğini söyleyerek, “AKP milletvekili yemin metninin içinde geçen Türk Milleti ve Atatürk kelimelerinin çıkarılmasını isteyen HÜDAPAR’ın gerçek yüzünü Türk halkının görmemesi için Milletvekili yeminini seçim sonrasına bıraktırıyor” dedi. Açıklamasının devamında Köksal, geçtiğimiz Perşembe günü İl Seçim Kurulundan bütün siyasi partilerin aranılarak Afyonkarahisar 2023 Milletvekilliği sonuçlarının kesinleştiğini ve mazbataların 21.5.2023 Pazar günü törenle teslim edileceğinin bildirildiğini ancak, 20 Mayıs 2023 Cumartesi günü yeni bir gelişme yaşandığını söyledi.
 
Hüdapar, Milletvekili Yemin Metni İçinde Geçen “Türk Milleti” Ve “Atatürk” Kelimelerinin Çıkarılmasını İstedi
Milletvekili Burcu Köksal, “Mazbata töreni neden iptal edildi? HÜDAPAR’dan seçilen vekillerin söylemleri karşısında AKP köşeye sıkıştı. Çünkü Hizbullah terör örgütünün siyasi uzantısı olan ve Şeyh Said’in yolundan gittiğini söyleyen HÜDAPAR, milletvekili yemin metninin içinde geçen ‘Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı kalacağıma’ bölümü ile ‘Türk milleti önünde namusum ve şerefim üzerine and içerim’ bölümlerinin metinden çıkarılmasını istedi. Millet İttifakına sürekli terörle birlikte diye çirkince yalan algı yürüten AKP’nin eli ayağına dolandı. 28 Mayıs’ta Cumhurbaşkanlığı için 2. tur seçime gideceğiz. Eğer seçim öncesi bu yemin krizi ortaya çıkarsa mevsimlik milliyetçi AKP’nin ipliği pazara çıkacak.” şeklinde konuştu.
 
AKP’nin Gizlemeye Çalıştığı Mesele
 
AKP’nin Türk halkının, HÜDAPAR’ın gerçek yüzünü görmesini istememesinden dolayı Milletvekili yeminini Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasına bıraktırdığının önemle altını çizen Milletvekili Köksal, “AKP işte bu yüzden mazbataların milletvekillerine verilmesini haftaya bıraktı. Yemin töreni de bu sayede 28 Mayıs’tan sonraya kalmış oldu. Ben 3 dönemdir Milletvekiliyim ve halen görevdeki Milletvekiliyim. Benim mazbatayı bugün, Çarşamba veya 28 Mayıs sonrası almam çok önemli değil. Buradaki esas AKP’nin gizlemeye çalıştığı mesele, seçim boyunca montajlı videolarla ve trolleriyle yaptığı millet ittifakının terörle yan yana olduğu yönündeki yalan algısının çökeceğinden korkmasıdır. Esas kendisinin Türk bayrağıyla, Türk milletiyle, Atatürk İlke ve İnkılaplarıyla sorunu olan ortağı HÜDAPAR’ın gerçek yüzünü göremeyen vatanını seven milliyetçi insanların HÜDAPAR’ın gerçek yüzünü görmesini istememesinden dolayı milletvekili yeminini Cumhurbaşkanlığı seçimi sonrasına bıraktırdı.” ifadelerini kullandı.
 
Takdir Hemşehrilerimin
Milletvekili Köksal açıklamasının devamında şunları söyledi: "AKP’nin ortağı şu HÜDAPAR’ı bir tanıyalım. Partilerinin resmi internet sitesinde ne diyor? Türkiye Cumhuriyeti Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkesin Türk olduğu nitelemesinden vazgeçilsin diyor.  Andımızın kaldırılması ile Ne Mutlu Türküm, Bir Türk Dünyaya Bedeldir gibi sözlerin silinmesini istiyorlar. Federasyonun ve özerkliğin tartışılarak verilmesini istiyorlar. Anayasanın ilk 4 maddesinin değişmesini istiyorlar. Bayrağımızın Türk bayrağı olarak söylenmesinden rahatsızlar. Atatürk’ün ilke ve inkılâplarını kabul etmeyip Şeyh Said’in yolundan gidiyoruz diyorlar. Mitinglerinde ‘sahipsiz değilsin ey Kürdistan diye kürsülerde hitap ediyorlar. Büyük Kürdistan hayallerinden bahsediyorlar. Hizbullah’ı ve PKK’yı terör örgütü olarak kabul etmiyorlar. Bekar veya dul kadınları sahiplendirmekten bahsediyorlar. Şimdi tüm Afyonkarahisarlı hemşehrilerimin dikkatine sunuyorum. Terör örgütleriyle ülkemizi bölmek isteyenlerle kim ortakmış kimin bağlantısı varmış takdir hemşehrilerimin.”
 
Terörist Osman Öcalan’ı Çıkaran AKP
AKP’nin PKK ile ilgili dosyasını hatırlatan Milletvekili Burcu Köksal, “Şunu da anlamış değilim tüm seçim dönemi boyunca montajlı videolarla sahte broşürlerle Afyonkarahisardaki vatansever hemşehrilerimizi, milliyetçi, ülkücü kardeşlerimizi kandırmaya çalıştılar. AKP’nin PKK ile ilgili dosyasını hatırlayalım. Bebek katili terörist başı Öcalan’a Sayın demeyi ve PKK bayrağı açmayı suç olmaktan çıkardık diyen AKP’li Bülent Arınç. Haburda çadır mahkemesi kuran AKP. Teröristler rahatsız olmasın diye Atatürk posterlerini ters çevirip Kandil’den inenleri otobüsün üstünde sünnet çocuğu gibi gezdiren AKP… Oslo’da PKK’lılarla görüşüp Dolmabahçe’de HDP ile mutabakat metni imzalayan AKP, Öcalan gençliğinde namaz kılardı deyip onu masum dini bütün bir Müslüman gibi göstermeye çalışıp 2019 İstanbul seçimlerinde adayı Binali Yıldırım’a oy istetmek için TRT’ye kırmızı bültenle aranan terörist Osman Öcalan’ı çıkaran AKP…” diye konuştu.
 
AKP Kanun Teklifi Vererek Terörist Başı Apo’yu Etkin Pişmanlıktan Yararlandırıp Dışarı Çıkarmak İstedi
AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kanun teklifi vererek, terörist başı APO’yu etkin pişmanlıktan yararlandırıp dışarıya çıkarmak istediğini hatırlatan Köksal, “PKK’nın düşman olmadığını söyleyip 21 Nisan 2006 tarih ve 1194 nolu Terörle Mücadele Kanununda değişiklik yaparak “Bu hükme göre terör örgütünün kurucusu, yöneticisi veya üyesi konumundaki kişi etkin pişmanlıktan bir defa yararlanabilir” diye kanun teklifi veren Recep Tayyip Erdoğan. Yani terörist başı APO’yu etkin pişmanlıktan yararlandırıp dışarıya çıkarmak isteyen AKP. Dikkatinizi çekerim sayı ve tarih verdim araştırıp kamuoyunun bilgisine sunun. Hemşehrilerimizin gerçekleri bilmek hakları. Şimdi sen söyle güzel memleketim Afyonkarahisar; Gaffar Okkan’a Pusu Kuranlarla, Konca Kuriş’i Domuz Bağıyla Boğanlarla Birlikte Mi Yürüyeceksin, Andımızı yasaklayanlarla, T.C. İbaresini kaldıranlarla, şehidimize “kelle” diyenlerle yan yana mı duracaksın. Şimdi Sen Karar Ver Afyonkarahisar Depremde Kan Ve Çadır Satanlarla, Canları Enkaz Altında Bırakanlarla Birlikte Mi Yürüyeceksin, Türk ordusuna kumpas kurana, Türk bayrağından rahatsız olana, sınırları korumaktan aciz kalana “evet” mi diyeceksin.” dedi.
 
Söz Veriyorum
 
“Şimdi buradan size söz veriyorum, 10 milyon mülteciyi içimize salanlara, Suriyelileri pazarlık konusu yapanlara vatanımızı bırakmayacağız…” diyen Milletvekili Burcu Köksal, “Teröristler dize gelecek! Kandil denen o terör yuvası yerle bir edilecek… Mülteciler evine dönecek! Hırsızlar hesap verecek…. Hudut namustur diyenler için… Mültecilerin ülkelerine dönmesi için… Terörü bitirmek ve huzuru sağlamak için, uyuşturucu baronlarından kurtulmak için, yokluk bitsin, bolluk bereket gelsin diyorsan bizimle yürüyeceksin Afyonkarahisar…” şeklinde konuştu.
 
Bizimle Yürü Afyonkarahisar
 
Milletvekili Köksal açıklamasında devamında şu ifadeleri kullandı: “Şimdi sevgili Atatürkçü Afyonkarahisarlı hemşehrim, ya dün olduğu gibi milli bayramlarda Atatürk'ümüzün adını anmamak için çeşitli bahane uyduranları seçeceksiniz ya da her milli bayramı Atatürk'ümüzün adıyla, iziyle kutlayanları seçeceksiniz. Kıymetli ülkücü milliyetçi vatansever Afyonkarahisarlılar ya 'Ne Mutlu Türküm' demekten rahatsız, cumhuriyete alerjisi olanları seçeceksiniz ya da 'Varlığım Türk varlığına armağan olsun' diyenleri seçeceksiniz. Ya 2019'da PKK'ya, 2023'te Hizbullah'a sırtını dayayanları seçeceksiniz ya da ülkemizde terörün gölgesini bile barındırmayacak kandili yerle bir edeceğim diyen Kılıçdaroğlunu seçeceksiniz. Çocuğu evladı mafyanın uyuşturucu baronlarının eline düşmüş hemşehrilerim, ya gücünü mafyalardan alanlardan, ya da o mafyayı bu ülkeden temizleyeceğim diyen, gücünü yalnızca milletin iradesinden alanları seçeceksiniz. Ya ülkemize Suriyelileri mültecileri doldurmuş, vatandaşlığımızı pazarlayanları seçeceksiniz; ya da hududumuzu namus, nüfus cüzdanımızı tapu bilenleri seçeceksiniz. Mültecilerin misafirliğinden rahatsız olan hemşehrilerim ya 'Suriyelileri gönderemeyiz' diyenleri seçeceksiniz ya da tüm oyunları bozarak, Avrupa'nın göçmen hendeği olmayı reddedenleri, sığınmacıları ülkelerine gönderecekleri seçeceksiniz. Ya öfkesi, kini ve hırsı ile ülkemizi ele geçirilmesi gereken bir kupon arazi olarak gören Erdoğan'ı seçeceksiniz; ya da saygı, sevgi, empati kültürünü benimseyen Kılıçdaroğlu'nu seçeceksiniz."
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum