phishing

Millet İttifakı İl Başkanları Ziyaret Turunda

Millet İttifakı İl Başkanları Ziyaret Turunda

Millet İttifakı İl Başkanları Ziyaret Turunda
21 Mayıs 2023 - 19:55


 
Millet İttifakı İl Başkanları ilçe ziyaretleri kapsamında Bolvadin, Çay, Çobanlar  ve Sultandağı ilçelerinde teşkilatlarıyla bir araya geldi. 14 Mayıs seçimlerinin değerlendirmesinin yapıldığı ziyaretlerde 28 Mayıs'ta yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimi de istişare edildi.
Millet İttifakı İl Başkanları  birlikte Bolvadin, Çay,Çobanlar ve Sultandağı ilçelerini ziyaret etti. Ziyaretlerde parti teşkilatları ile bir araya gelen il başkanları, seçim değerlendirmesi yaparak sürecin henüz bitmediği vurgusu yaptı. İkinci tura kalan Cumhurbaşkanlığı seçiminde Millet İttifakı adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun seçilmesi için teşkilatların rehavete kapılmadan çalışmaya devam etmesi gerektiğinin altı çizildi.
İl Başkanları yaptıkları ortak basın açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
“Bu güne kadar İttifakımız üzerine atılan her türlü iftirayı sağduyu ve saygı çerçevesinde karşılamaya, yanıtlamaya çalıştık. Ancak ne yazık ki güzel ülkemizde siyasi arenada öylesine kirli bir siyaset dili hakim ki; artık normal ses tonu ve medeni üslupla söylenen sözler ne yazık ki işitilmiyor. Bizi terörle bağdaştıranlar, dönüp kendilerine bakmalıdırlar. Seçim süreci boyunca terör üzerinden İttifakımızı karalamaya çalıştılar. Gelinen noktada görülüyor ki HDP’yi meclise soktukları gibi şimdi de Hüdapar’ı meclise soktular. Terörle gerçek işbirliği yapanlar onlardır. Bizim HDP ile hiçbir siyasi bağlantımız ya da ittifakımız bulunmamaktadır. HDP kendi başına seçimlere girmiştir. Hüdapar ise AKP çatısı altında meclise milletvekili sokmuş bir partidir. Milletvekili seçimleri milletimizin iradesi ile şekillenmiş ve neticelenmiştir. Önümüzde Cumhurbaşkanlığı seçimleri için son viraj kalmıştır. Yasama, yürütme ve yargı tek elden yürütüldüğünde nasıl adaletsizlikler, liyakatsizlikler ortaya çıkıyor seneler içinde gördük. Bizler inanıyoruz ki halkımız bu gidişata, padişahlık sistemine özenilen bu yönetim anlayışına Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde kendi iradesi ile son verecektir. Bu cennet vatan tek adam rejimiyle değil, farklı fikir ve önerilerle şekillenen parlamenter sistemle yönetilmeye layıktır. Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu nefret dilini hiçbir zaman tercih etmeyen, her zaman iyilikten, güzellikten ve hoşgörüden yana olan bir liderdir. Halkın görüşlerine kapısını kapatmayan, millet iradesini her şeyden üstün tutan, Türkiye Cumhuriyeti ilkelerine bağlı bir liderdir. Güzel ülkemiz 21 yıldır uğradığı zulme bu seçimde artık dur demelidir. Ekonomik krizi görmezden gelenlere, eğitimde, sağlıkta, hukukta aksayan işleyişi örtbas etmeye çalışanlara inat milletimiz masaya yumruğunu 28 Mayıs’ta vuracaktır. Bizlere kucak açan Çay, Sultandağı ,Çobanlar ve Bolvadin ilçe sakinlerimize, bizimle beraber gerçeği, doğruyu anlatmaya çalışan teşkilatlarımıza teşekkür ediyoruz.”
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum