Vali Gökmen Çiçek Kent Sanat Buluşması Adlı Sergiyi Açtı

Vali Gökmen Çiçek Kent Sanat Buluşması Adlı Sergiyi Açtı

Vali Gökmen Çiçek Kent Sanat Buluşması Adlı Sergiyi Açtı
03 Aralık 2020 - 14:37 - Güncelleme: 03 Aralık 2020 - 18:35


 
 
Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi öğretim üyelerinin yapıtlarından oluşan “Kent Sanat Buluşması” adlı karma sergi Rıza Çerçel Kültür Merkezi’nde Vali Gökmen Çiçek ve protokolün katılımıyla açıldı.
 
Törene Vali Gökmen Çiçek, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Yılmaz Kırgel, Afyonkarahisar İdare Mahkemesi Başkanı Mustafa Halil Yiğit, AKÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakaş, AFSÜ Rektör Prof. Dr. Nurullah Okumuş, ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, öğretim elemanları ve davetliler katıldı.
 
 
İnşallah Şehrimizin Kalbi Burada Atacak
 
Şehrimizdeki iki üniversitemiz her hafta bir açılış yapıyor. Bu durum bizleri oldukça mutlu ediyor diyerek konuşmasına başlayan Vali Gökmen Çiçek: “Burası Afyon Kocatepe Üniversitesinin şehirle mekânsal tek bağlantı yeri. Birçok kurum buraya talip oldu ancak Rektör Hocamız burayı kimseye vermek istemedi ve amacına uygun bir şekilde kullanmak, şehrin tanıtımına ve sanatsal etkinliklerle değerlendirmek istediğini belirtmişti. Afyonkarahisar farklı bir il. Bu şehir gerçekten çıtayı yükseltmiş bir il. Sokakları konuşan gizemli bir şehir. Bu şehrin bu tür binalarının gerçekten işlevsel olmaya çok ihtiyacı var. Dışarıdan çok misafir alan bir iliz. Bu tür binaları iyi kullanmalıyız. İnşallah şehrimizin kalbi burada atacak. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından açılış kurdelesi kesildi. Daha sonra sergide yer alan eserleri inceleyen Vali Gökmen Çiçek ile protokol üyelerine Resim Bölümü Araştırma Görevlisi Emre Çalış bilgiler verdi.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum