Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Efelerin yöneticisi Kınay hakemlere feveran etti

Efelerin yöneticisi Kınay hakemlere feveran etti

Reklam
Efelerin yöneticisi Kınay hakemlere feveran etti
30 Kasım 2018 - 17:45
Reklam

 

 

İkbal Afyon Belediye Yüntaş Voleybol Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Kınay, kupada en son oynanan Ziraat Bankası maçından sonra hakemlerden dert yandı.

Kocatepe Gazetesi’nden Ali Fuat Güçlüer’in Özel Haberine göre;  Maçın ardından İkbal Afyon Belediye Yüntaş Voleybol Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Kınay çarpıcı açıklamalarda bulundu. Hakem hatalarından dert yanan Kınay, Afyonkarahisar Halkından da Takımı desteklemelerini istedi.

Türkiye Voleybol Efeler Ligi’nde mücadele eden İkbal Afyon Belediye Yüntaş Voleybol takımı Afyonkarahisar’da oynadığı kupa maçında Ziraat Bankası’nı 3-0 mağlup ederek Ankara’ya avantajlı bir şekilde gitti. Ankara’da oynanan oyunlar sonrasında Afyon Belediye kupadan elendi. Hem Ankaralı hakemlere, hem Ankara takımına karşı mücadele eden Afyon Belediye kupaya veda etmek zorunda kaldı.

 “TAKIMIMIZ SEZON BOYU HAKEM KARARLARINDAN ÇEKTİ”

Maçın ardından açıklama yapan İkbal Afyon Belediye Yüntaş Voleybol Yönetim Kurulu Üyesi Burhan Kınay, “AXA Sigorta Kupa Voley Erkekler Kategorisinde 1. turu geçemedik. Afyonkarahisar’da oynadığımız maçtaki 3-0 galibiyetle geldiğimiz Ankara’da maalesef set sonlarındaki hakem kararları ile mağlup ayrılarak turu kaybettik. Aslında sezon boyu hakem kararlarından çok çeken takımımız en son Ankara’daki bu maç serzenişlerde ne kadar haklı olduğumuzu gösterdi.” ifadesine yer verdi.

 

“NEDEN ANKARA HAKEMLERİN GÖREV YAPTI”

Ankara’da oynanan maçta Ankara hakemlerinin görev almasını anlamadıklarını belirten Kınay, “Anlamadığımız Ankara’da oynadığımız maçta neden Ankara hakemlerinin görev yaptığıdır. Biz yola çıkmadan hakemler evlerine ulaşmış oluyor. Eğer ki bu böyle devam ederse Anadolu’da takım kalması mümkün değil. Efeler Ligi sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa takımlarıyla devam eder.” şeklinde konuştu.

 

“BİZİM DE HATALARIMIZ VAR”

Kendi hatalarının olduğunu bildiklerini ve ikinci yarıda bunu azaltacaklarını aktaran Kınay, “Bu demek değildir ki kendi hatalarımızı görmüyoruz. Bunun önlemlerini alacağız. Bizim de hatalarımız var bu hataları ikinci yarıda azaltarak ligde kalıcı olmak adına gerekli mücadeleyi vereceğiz.” dedi.

 

“NE OLUR DESTEKLEYİN”

Takımın ikinci yarıda desteğe ihtiyacı olduğunu söyleyen Kınay, “Ne olur ikinci yarıda takımımızı ligin sonuna kadar destekleyelim. Bunun sonunda Play-Out’a kalsak bile orada oynayacağımız altı maç ve kazanabileceğimiz 18 puan var. Bunu alacak gücümüz var.” diye konuştu.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum