Reklam

Baskette ne çektiysek Bursa takımlarından çektik : Geçen sezon Durmazlar şimdi de Tofaş

Baskette ne çektiysek Bursa takımlarından çektik : Geçen sezon Durmazlar şimdi de Tofaş

Baskette ne çektiysek Bursa takımlarından çektik : Geçen sezon Durmazlar şimdi de Tofaş
08 Ocak 2019 - 19:48

 

 

Tahincioğlu Basketbol Ligi’nin 17. haftasında Tofaş ile Temsilcimiz Afyon Belediyespor, Bursa’da karşı karşıya geldi ve ilk yarıda kaybettiği rakibi karşısında sahadan 95-74 galibiyetle ayrıldı.

Maç, temsilcimiz Afyon Belediyespor’un art arda yaptığı top kayıplarıyla başladı. Her ne kadar temsilcimiz Afyon belediyespor çabuk toparlansa da ev sahibi Tofaş, ilk 5 dakikalık bölümü 12-11 önde geçmeyi başardı. Ardından kısa süre içerisinde 5-0’lık seri yakalamayı başaran temsilcimiz Afyon Belediyespor, 6. dakikada gidilen televizyon molasına 12-16 önde girdi. Geri kalan bölüm, karşılıklı basketlerle geçildi ve Tofaş, temsilcimiz Afyon Belediyespor karşısında ilk periyodu 26-23 önde tamamladı.

İkinci periyodun başında iki takım da sayı bulmakta zorlandı. Periyotta ilk 5 dakikalık bölümde sadece 12 sayı olurken, Tofaş, temsilcimiz Afyon Belediyespor karşısında bu bolümü 35-26 önde geçmeyi başardı. Geri kalan bölümde Tofaş, kalitesini iyice sahaya yansıtarak ilk yarıyı 48-37 önde tamamladı. İlk yarının öne çıkan ismi, 21 sayı 3 ribaunt, 3 asist, 1 top çalma ile oynayan Sammy Mejia oldu.

Üçüncü periyot tamamen Tofaş'ın üstünlüğü ile geçildi. Tofaş,temsilcimiz  Afyon Belediyespor karşısında ilk 5 dakikalık bölümü 60-44, periyodu ise 71-57 önde tamamladı.

Son periyotta da zaman zaman temsilcimiz Afyon Belediyespor’un geri dönüş çabası olsa da Tofaş, temsilcimiz Afyon Belediyespor’u rahat bir oyunla birlikte 95-74 mağlup etmeyi başardı.

Tofaş’ta maçın yıldızı, 31 sayı (BSL'deki kariyer rekoru), 5 ribaunt, 4 asist ve 2 top çalmalık performansıyla Sammy Mejia okurken Diante Garrett’ta 15 sayı, 5 ribaunt, 8 asist ile maçı tamamladı. Temsilcimiz Afyon Belediyespor’da ise Altan Erol’un 15 sayı, 4 ribaunt, 3 asist, 2 top çalma ve Robert Carter'ın 15 sayı, 3 ribaunt, 4 asist, 1 top çalma ve 1 blokluk performansları galibiyet için yeterli olmadı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum