Reklam

Son Dakika….Afyonkarahisar’da FETÖ operasyonu gözaltına alınanlar var

Son Dakika….Afyonkarahisar’da FETÖ operasyonu gözaltına alınanlar var

Son Dakika….Afyonkarahisar’da FETÖ operasyonu gözaltına alınanlar var
09 Ocak 2019 - 11:51

 

 

Terör örgütü FETÖ soruşturması kapsamında örgütün gizli haberleşme programı 'Bylock' programını kullandığı tespit edilen aralarında Afyonkarahisar’dan da şüphelilerin de bulunduğu  57 kişi hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

14 ilde yapılan operasyonda 16 şüpheli yakalandı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında aralarında Afyonkarahisar’dan da şüphelilerin olduğu 57 kişi hakkında gözaltı kararı çıkarıldı.

Şüphelilerin, silahlı terör örgütü üyelerince kullanılan "Bylock" kriptografik haberleşme sisteminin gerçek kullanıcısı oldukları tespit edilirken, Aralarında Afyonkarahisar’dan şüphelilerin de bulunduğu 57 kişinin yakalanması için bugün İstanbul merkezli Afyonkarahisar, Ankara, Adana, Hatay, Gaziantep, Çorum, Bayburt, Bursa, Karabük, Manisa, İzmir, Trabzon Samsun illeri olmak üzere toplam 14 ilde eş zamanlı olarak operasyon yapıldı. İstanbul'da 12 şüpheli, il dışından 4 şüpheli olmak üzere toplam 16 şüpheli yakalandı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla İstanbul Emniyet Müdürlüğü Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nün diğer şüphelileri yakalama çalışmaları ise sürüyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum