Basketbol Süper Liginin Tek İl Takımı Afyon Belediyespor

Basketbol Süper Liginin Tek İl Takımı Afyon Belediyespor

Basketbol Süper Liginin Tek İl Takımı Afyon Belediyespor
01 Haziran 2018 - 22:32

Afyon Belediyespor Basketbol Takımı Süper Lig’e çıkarak tarihi bir başarıya imza attı. Başarıda emeği geçen, sporculara, teknik heyete ve kulüp yönetimine tebriklerini ileten Başkan Çoban, Euroleague Şampiyonu Fenerbahçe’ gibi basketbolda marka olmuş bir çok kulübü ilimizde ağırlayacak olmanın haklı mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti. Destek çağrısını yineleyen Başkan Çoban, “Başarıda kalıcı hale gelmek istiyorsak, herkesin kulüplerimize destek olması gerekir. Eğer bu destekler gelmez ise çıktığımız süper ligden daha ilk yılımızda geriye gitme ihtimalimiz var. Böyle bir başarı yakalamak için bir daha trilyonlar harcasak bu seviyeye gelemeyiz. Burada kalmak için tüm vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz” dedi.

 

 

           Türkiye Basketbol 1. Ligi play-off final serisi dördüncü maçında, deplasmanda Bahçeşehir Koleji'ni 74-70 yenerek seride durumu 3-1 yapan Afyon Belediyespor Basketbol Süper Lig’e yükseldi. Maçın ardından bir değerlendirmede bulunan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'ne yükselen Afyon Belediyespor’lu sporcuları, teknik heyeti canı gönülden tebrik ederek Kulüp Yönetimine minnetlerini sundu.  Afyonkarahisar’ın Türkiye’de basketbolda 16 takımdan birisi haline geldiğine dikkat çeken Başkan Burhanettin Çoban; “Ancak önemli bir şey var il olarak baktığımızda sadece ve sadece Afyonkarahisar’ın basketbol takımı var. Bunun yanında büyükşehir olarak taşrada Gaziantep’in var bir de Eskişehir Büyükşehir’in takımı var.  İl olarak Türkiye’de süper ligde olan tek basketbol kulübüyüz” diye konuştu.

 

“AFYON’U SPOR ŞEHRİ YAPACAĞIZ’ DEDİĞİMİZDE İNANMAYANLAR VARDI"

 

           Afyonkarahisar’ı ‘Spor Şehri Yapacağız’ dediğinde bu görüşüne inanmayanlar çıktığını ifade eden Başkan Burhanettin Çoban;  “Türkiye’nin aynı alandaki en güzel ve en büyük Spor Kompleksini Afyonkarahisar’da yaptık. Dünya Motorkros Şampiyonası 2018 yılında yine Afyonkarahisar’da yapılacak. Yine Türkiye’nin en güzel Otomobil ve Motor Sporları Pistini Afyonkarahisar’da yapmaya başladık. 2013 yılında bir basketbol, bir voleybol, birde futbol kulübü kurmuştuk. Beş yıl içerisinde futbolda süper amatör kümeden, bu sene Spor Toto 1.’lige çıktık. Bundan iki yıl önce voleybolda amatör liglerden başlayarak Türkiye’de sadece 12 takımın olduğu Efeler Ligi’ne çıktık.  Voleybol’da da Türkiye’de 12 takımdan bir tanesiyiz.

 

“EUROLEAGUE ŞAMPİYONU FENERBAHÇE’Yİ AFYON’DA AĞIRLAYACAĞIZ”

 

           Basketbol’da yine bölgesel ligde 84 Takımla başladığımız mücadelede ilk yılımızda üçüncü lig, daha sonra ikinci lig ve bu sene TBL Birinci Lig’den Süper Lige Lig’e Playoff Şampiyonu olarak çıktık. Bu da şu demek Türkiye’de basketbolda 16 takımdan birisi haline geldik.  Ancak önemli bir şey var il olarak baktığımızda sadece ve sadece Afyonkarahisar’ın basketbol takımı var. Bunun yanında büyük şehir olarak taşrada Gaziantep’in var bir de Eskişehir Büyükşehir’in takımı var.  Yani biz il olarak Türkiye’de tek basketbol kulübü süper ligde olan takımız. İnşallah 2018- 2019 yılında yeni salonumuzda artık süper lig takımlarına ve dönemin Euroleague Şampiyonu Fenerbahçe’yi Obradoviç’i, Anadolu Efes’i,Galatasaray, Beşiktaş, Pınar Karşıyaka gibi geçmişten bu tarafa basketbolda marka olmuş kulüpler ilimize gelecek ve bizler de takımımıza destek olmak için salonlara akın edeceğiz. Bu büyük bir başarı. ben bu başarıdan dolayı öncelikle oyuncularımı teknik heyetimi canı gönülden kutluyorum.  Kulüp yönetimimize minnetlerimi sunuyorum.

 

“TAKIMLARIMIZA DESTEK OLMALIYIZ”

 

          Takımı yüzde 80 oranında Afyonkarahisar Belediyesi destekledi yüzde 15 civarında da AFJET AŞ bu desteği bize sağladığı.  Destek sağlayan hem Belediyemize hem AFJET  Genel Müdürlüğümüze şükranlarımı sunuyorum. Ancak vatandaşa da bir mesajım var. Artık bu liglerin giderleri çok yüksek. Bunu Belediye imkanlarıyla bizim götürmemiz mümkün değil.  Eğer biz burada kalıcı hale geleceksek, geri liglere düşmeyeceksek,  vatandaşımızın, iş adamlarımızın, iş kadınlarımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın herkesin bu kulüplere destek vermesi gerekiyor. Eğer bu destekler gelmez ise çıktığımız süper ligden daha ilk yılımızda geriye gitme ihtimalimiz var. Böyle bir başarı yakalamak için bir daha trilyonlar harcasak bu seviye gelemeyiz. Burada kalmak için tüm vatandaşlarımızın desteğini bekliyoruz.

YORUMLAR

  • 0 Yorum