casino siteleri

Son Dakika….Afyonkarahisar'da Memurlar işe yarın kaçta gidecek? Mesai saatleri değişti mi?

Son Dakika….Afyonkarahisar'da Memurlar işe yarın kaçta gidecek? Mesai saatleri değişti mi?

Son Dakika….Afyonkarahisar'da Memurlar işe yarın kaçta gidecek? Mesai saatleri değişti mi?
01 Aralık 2020 - 10:09 - Güncelleme: 01 Aralık 2020 - 10:46


 
 
Kabine toplantısı sorası mesai çalışma saatleri yeniden belirlendi.Kamu çalışma saatleri ile ilgili de yeni düzenlemeler yapıldı ve mesai saatleri belirlendi. İçişleri Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkalığı'ndan kamu kuruluşları, resmi kurumlar için mesai saatleri hakkında peş peşe iki açıklama yapıldı.
 
Koronavirüs tedbirleri kapsamında alınan yeni karara göre çalışma saatleri sabah başlangıç ve akşam bitiş saatinde düzenleme yapıldı. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum kuruluşlarına gönderilen yazıda, mesai saatleri başlangıç ve bitiş saati yer aldı.Kamu mesai saatleri, yeni kısıtlama ve tedbirler kapsamında değiştirildi ve yarından itibaren geçerli olacak.
 
81 ilin valiliğine gönderilen "Yeni Kısıtlama ve Tedbirler" konulu genelgesi kapsamında, illerde valiler tarafından kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma başlama ve bitiş saatlerinin 2 Aralık Çarşamba gününden itibaren 10.00-16:00 arası olacak şekilde belirleneceği, personel servis saatlerinin bu mesai saatlerine göre yeniden düzenleneceği bildirildi.
 
 
Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin Kıratlı imzasıyla tüm kamu kurum ve kuruluşlarına kamuda çalışanların mesai saatlerinin düzenlenmesi üzerine konuyla ilgili yazı gönderildi.
 
Söz konusu yazıda, şu ifadeler yer aldı,
 
"Covid-19 salgınının ülkemizde yayılımının en aza indirilmesi amacıyla, bu salgınla mücadeleyi ve salgının etkilerinin azaltılmasına yönelik faaliyetleri zafiyete uğratılmama ve kamu hizmetlerinin aksatılmaması şartıyla 2 Aralık 2020 tarihinde başlamak üzere, kamu kurum ve kuruluşlarının günlük çalışma başlama ve bitme saatlerinin, merkezde Cumhurbaşkanlığı, bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici, bakanlıklar, bağlı, ilgili ve ilişkili kamu kurum ve kuruluşları için bakan, diğer kamu kurum ve kuruluşları için üst yönetici, illerde valiler tarafından 10.00-16.00 olarak belirlenebilmesi Sayın Cumhurbaşkanımızca uygun görülmüştür. Salgınla mücadele amacıyla kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri tarafından gereken önlemlerin alınması hususunda bilgilerini ve gereğini arz ve rica ederim."

Afyonkarahisar'da gözler yetkili makam olan Afyonkarahisar Valisi Gökmen Çiçek'e çevrildi.Bugün Valilikten yapılacak açıklamayla genelge kapsamında mesai saatlerine yeniden düzenleme yapılması bekleniyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum