Son Dakika…..Afyonkarahisar'da Baba katili evlat suçunu itiraf etti

Son Dakika…..Afyonkarahisar'da Baba katili evlat suçunu itiraf etti

Son Dakika…..Afyonkarahisar'da Baba katili evlat suçunu itiraf etti
10 Nisan 2019 - 17:09


 
 
Afyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde başından av tüfeğiyle vurularak öldürülen İ.Y.'nin (65) gözaltına alınan oğlu M.Y. (40) jandarmadaki işlemlerinin tamamlanmasından sonra adliyeye sevk edildi. Jandarmada cinayeti itiraf eden ancak nedenini söylemeyen M.Y., babası uyurken tüfekle başına ateş ettiğini, ardından tüfeği parçalayıp, boş bir eve attığını itiraf etti.
 
Olay, dün öğle saatlerinde İ.Y.'nin Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesine bağlı Yumruca köyündeki evinin ikinci katında meydana geldi. Ailesi, odasına girdiği İ.Y.'yi tüfekle başından vurulmuş halde buldu. Haber verilmesi üzerine köye jandarma ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Sağlık görevlilerinin yaptığı incelemede yaşamını yitirdiği belirlenen İ.Y.'nin cenazesi Sandıklı Devlet Hastanesi morguna konuldu. Jandarmanın odada yaptığı incelemede silah bulunmazken, başına tüfekle bir el ateş edildiği değerlendirilen İ.Y.'nin 4 çocuğundan en büyüğü olan M.Y., gözaltına alındı.
 
Akli dengesi yerinde olmadığı öne sürülen M.Y., jandarmadaki ifadesinde olayı itiraf ederken, neden öldürdüğü ile ilgili bir şey söylemedi. Ailenin diğer üyelerinin evde olmadığı sırada iki katlı evin üst katında babasının uyuduğunu, alt katta da kendisinin kaldığını anlatan M.Y., gece yarısı tüfeği alarak yukarı çıktığını, babası uyuduğu sırada başına arkadan ateş ettiğini söyledi. M.Y., daha sonra tüfeği parçalayıp çuvala koyduktan sonra köyde kullanılmayan bir samanlığa, boş kovanı da çöp konteynerine attığını söyledi. Jandarma ağzı bağlı çuvaldaki tüfeği ve çöp konteynerindeki boş kovanı buldu. M.Y. jandarmadaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.
 
Babası İ.Y.'yi uyuduğu sırada başından av tüfeğiyle vurarak, öldürdüğü suçlamasıyla gözaltına alınan M.Y.'nin adliyedeki işlemleri tamamlandı. Akli dengesi yerinde olmadığı öne sürülen M.Y., rapor için Manisa Ruh Sağlığı ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne gönderildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum