Sevim ve Özdemir, galibiyeti değerlendirdi

Sevim ve Özdemir, galibiyeti değerlendirdi

Sevim ve Özdemir, galibiyeti değerlendirdi
24 Kasım 2017 - 16:18

Sevim ve Özdemir, galibiyeti değerlendirdi

 

TBL’de mücadele eden temsilcimiz Afyon Belediyespor, sahasında İstanbulspor Beylikdüzü’nü mağlup etti ve iddiasını sürdürdü. Müsabakanın ardından Koç Can Sevim ve Kaptan Hadi Özdemir galibiyeti değerlendirdi.

SONUCU ALMASINI BİLİYORUZ

İlk olarak İstanbulspor Beylikdüzü galibiyetini değerlendiren Baş Antrenör Can Sevim Can Sevim “Bir kere çok iyi yönetilen, çok iyi basketbol oynayan bir takıma karşı galip geldiğimiz için mutluyuz. Maçın içerisinde baştan sona aslında üstündük. Bir bölümde yaklaşır gibi oldular ama tekrar kontrolü elimize aldık ve güzel bir galibiyet aldık. Bu tarz üçlü haftalar hep zor geçiyor. Birçok maç oynuyoruz üst üste yıpranmalar artıyor, karşı takıma hazırlıkta belirgin eksiklikler oluyor. Onların zaman zaman ceremesi çekiyoruz ama sonuç olarak biz iyi bir takımız, iyi basketbol oynuyoruz, iyi bir savunma yapıyoruz. Açıkçası sonucu da almasını da biliyoruz” dedi.

ÇOK İYİ SAVUNMA YAPIYORUZ

“İyi savunma yapıyoruz dediniz, ama geçen hafta rakip 82 sayıyı buldu bu hafta yine neredeyse aynısı söz konusu, söylediğiniz ile ters orantı var gibi bu konu da neler söylemek istersiniz; sorusuna cevap veren Sevim, “Yok hiç katılmıyorum. Şöyle anlatabilirim, ilk devreyi 30 sayı izin vererek kapattık. Sadece rakip takıma bir devre de 30 sayı imkanı verdik. 3. periyotta fark çok açılınca ister istemez oyuncularda birbirlerine karşı daha toleranslı davranıyorlar. Yani o farkla ilgili bir şey. Yoksa kafa kafaya geçmesi gereken bir maç olsa ki ilk yarısını öyle oynadık, çok daha farklı olurdu. Kaldı ki sonundaki fauller hakemlerin çok basit faul çalması bize bakarsanız istatistiğe eğer 30 küsür faul atmışlar. 30 küsür faulle bu kadar basit sayı attırıyorsan eğer ama set düzenindeki sayılara bakarsanız çok iyi savunma yapıyoruz” diyerek sözlerini sonlandırdı.

İNŞALLAH BU ŞEKİLDE DEVAM ETMEK İSTİYORUZ

Kaptan Hadi Özdemir, “Güzel bir maç oldu. Kazanarak yolumuza devam ediyoruz. İnşallah sonraki maçımızı da kazanıp bu şekilde devam etmek istiyoruz. İstanbulspor iyi bir takımdı. İyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Bazı bölümlerde geriye düşmüş olabiliriz ama toparlanmasını biliyoruz. Bu da kaliteli takımların verebileceği tepkiler. İnşallah bu şekilde devam etmek istiyoruz”

YORUMLAR

  • 0 Yorum