casino siteleri

Öğretmenlerimizin ellerinde öpüyorum

Öğretmenlerimizin ellerinde öpüyorum

Öğretmenlerimizin ellerinde öpüyorum
24 Kasım 2017 - 16:10

Öğretmenlerimizin ellerinde öpüyorum

 

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Kemal Demirkırkan, 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı yayınladı. Demirkırkan’ın mesajı şöyle:

Dünyanın her tarafında öğretmenler toplumun en özverili ve saygıdeğer unsurlarıdır. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "Başöğretmenlik" sıfatını kabul ettiği gün ülkemizde öğretmenlerimize ithaf edilerek Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Toplumun, aydınlanma ve çağdaşlaşma meşaleleri olan eğitimcilerimiz, özveri ile yetiştirdikleri nesillerle Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına ve geleceğine yönelik tehditler karşısındaki en önemli gücümüzdür. Geleceğimizi belirleyen en önemli unsur eğitimdir. Buna karşın bugün ne yazık ki eğitim sistemimiz bizi büyük hedeflerimize ulaştıracak seviyede değil, öğretmenlerimiz de hak ettikleri bir şekilde yaşamıyor. Öğrencilerimiz son 14 yılda 14 kez değişen eğitim sistemi nedeniyle yetersiz bir eğitim alırken, , 6 kez değişen Milli Eğitim Bakanı ile müfredat dahil bir çok değişiklik el yordamıyla yapılmakta, eğitim sistemimiz allak bullak edilmektedir.

 Bu dönemde öğretmenlerimiz de maddi ve manevi olarak zor koşullarla mücadele etmek zorunda kalmaktadırlar. Öğretmenlerimizin büyük bir bölümü, mesleğinden elde ettiği gelirle geçinemiyor; çocuklarının gıda, kıyafet, eğitim ihtiyaçlarını karşılayamıyor. Öğretmenler siyasi görüşleri, dini inançları veya üye oldukları sendikaları nedeniyle fişleniyor, baskı ile karşılaşıyor ve mesleklerini gerektiği gibi yapamaz hale getiriliyor. AKP hükümeti politikaları yüzbinlerce öğretmeni öğrencisiz, binlerce öğrenciyi öğretmensiz bırakıyor.

Öğretmenlerin ve eğitim sisteminin içinde bulunduğu bu acı tablo kader değildir. Şanlı, yüksek bir millet olarak gelecekte var olmak için öğretmenlerimizin olanaklarını arttırmalı, çağdaş, akılcı bir eğitim sistemi kurmalı, atanamayan öğretmenlerimizin bir an önce öğrencilerine kavuşmalarını sağlamalıyız

Fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller yetiştirilmesi için fedakarca mücadele eden saygın öğretmenlerimizin ellerinden öpüyor, 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutluyorum.

 

 

 

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum