MHP Sandıklı Adayı Mustafa Gürel : Yatırımcının Önünü Açacağız

MHP Sandıklı Adayı Mustafa Gürel : Yatırımcının Önünü Açacağız

MHP Sandıklı Adayı Mustafa Gürel : Yatırımcının Önünü Açacağız
27 Mart 2019 - 00:46


 
Milliyetçi Hareket Partisi Sandıklı Belediye BaşkanAdayı Mustafa GÜREL seçim çalışmaları kapsamında Sandıklı ilçesindeki Jeotermal Seraları ziyaret etti.
Mustafa GÜREL seralarda, firma sahipleri ve sera çalışanları  tarafından ilgiyle karşılandı. GÜREL, kendisine gösterilen ilgiden son derece memnun olduğunu belirterek, kendisinin ilçemize 9 yıl önce yapılan bir seranın kurucu ortağı olduğu ve halen de bu seranın faaliyetinin devam ettiğini söyledi.
Sandıklı Belediye Başkan Adayı Mustafa GÜREL,  bir  Sera Yatırımcısı olarak, yatırım yapmanın zorluklarını bildiğini, yokluğun önündeki en büyük engelin üretmek olduğunu söyleyerek, Belediye Başkanlığı döneminde yatırımcının önüne engel koymayacaklarını, daha fazla sera yatırımı alabilmek için yatırımcının  önünü açacaklarını söyleyerek, mevcut sera sahiplerinin de yanında olacaklarını belirtti.
 
SANDIKLI DOMATESİ TÜM DÜNYA TANITILACAK
 
GÜREL; Sandıklımızdaki seralarımızda çoğunlukla kadın  işçilerimiz çalışmaktadır. Bin metre karede ortalama bir işçi çalıştırılmaktadır. Sandıklımızda yaklaşık sekiz yüz  elli bin metre kare Jeotermal Sera bulunmaktadır. Bu demek oluyor ki yaklaşık sekiz yüz elli kişiye iş imkanı sağlanmaktadır. Yokluğun önündeki  en büyük engel üretmek olduğunu göre Sandıklımızda yer alan bu seralar ilçemize ve ülkemize ciddi katma değerler sağlamaktadır. O zaman biz de belediye olarak üretilen domatesin tüm dünyada marka olmasını ve bilinirliğini arttırmalıyız. İnşallah bizim belediye  başkanlığımızda Sandıklı Domatesi markası tescillenecek ve de tüm dünyaya tanıtılacaktır dedi.
Sandıklı Belediye Başkan Adayı Mustafa GÜREL' e yoğun  ilgi gösteren Sera çalışanları ziyaretlerinden dolayı Mustafa GÜREL teşekkür ettiler.
Sera Sahipleri ve idarecileri ise, yatırım maliyetlerinin  düşürülmesi konusunda yapılacak çalışmaların, hem mevcut seralara faydalı olacağını hem de yeni yatırımcının önünü açacağını söyleyerek, bu şekilde istihdamın daha da artacağını belirttiler.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum