phishing

Meteoroloji Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısında Bulundu

Meteoroloji Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısında Bulundu

Meteoroloji Kuvvetli Yağış ve Fırtına Uyarısında Bulundu
03 Nisan 2020 - 14:24


 
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), yurt genelindeki hava tahminlerini açıkladı. Yurdun büyük bir kesiminde yağış beklendiğini ifade eden MGM, yağmur ve sağanağın Ege ve Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak şeklinde olacağını belirtti.
Ege Bölgesi illerinden İzmir’de İzmir: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların sabah saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor) en yüksek sıcaklığın 15 derece olması bekleniyor.
Akdeniz Bölgesi illerinden Antalya’da ise, Antalya: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor) en yüksek sıcaklığın 19 derece olması bekleniyor
Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM) tarafından yapılan değerlendirmelere göre hava sıcaklığı, ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek. Beklenen yağışlar, sabah saatlerinde Edirne, Çanakkale, İzmir ve Aydın kıyılarında, öğleden sonra ise Marmara’nın kuzey ve batısı ile Bursa, Antalya’nın doğu ilçeleri, Kahramanmaraş, Osmaniye, Adana’nın iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli olacak.
Rüzgarın; genellikle güney ve batı, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın kuzey ve batısında kuzey ve kuzeydoğu, Güney ve İç Ege ile Batı Akdeniz’in batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 km/sa) ve yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/sa) şeklinde eseceğini belirten MGM, bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıklarını şöyle açıkladı:
 
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 15
İstanbul: Çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuvvetli olmak üzere sağanak yağışlı 12
Adana: Çok bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı (Yağışların öğle saatlerinden sonra iç ve yüksek kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor) 20
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde sağanak yağışlı 12
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 10
Erzurum: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde hafif yağmurlu 7
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı 15
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum