Lider Çocuk Tarım Kampı Düzenlendi

Lider Çocuk Tarım Kampı Düzenlendi

Lider Çocuk Tarım Kampı Düzenlendi
01 Haziran 2018 - 00:17

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünce İlimiz Merkez Cumhuriyet İlkokulu öğrencilerine yönelik ‘‘Lider Çocuk Tarım Kampı’’ düzenlendi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim ACAR;

‘‘Bakanlığımızca 2015 yılından itibaren ‘‘Lider Çocuk Tarım Kampı’’ adı altında 4. Sınıf öğrencilerine doğa bilinci ve çevre farkındalığı kazandırmak, tabiatla buluşmalarını sağlamak, tarladan sofraya gıda üretim teknolojileri ve gıda güvenilirliği hakkında bilgi vermek amacıyla düzenlenmektedir.

2018 yılı Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü tarafından ‘‘Beslenme ve Gıda için Biyoçeşitlilik Projesi’’ olarak ilan edilmesi sebebiyle İl Müdürlüğümüz teknik elemanlarınca kampa katılan 20 Cumhuriyet İlkokulu 4. Sınıf öğrencilerimize ‘‘Beslenme ve Gıda için Biyoçeşitlilik ve Yenilenebilir Yabani Bitki Türleri’’ konularında eğitim verilmiştir.

Ayrıca kampa katılan öğrencilerimize İlimiz Orman ve Su İşleri Bakanlığı Afyonkarahisar Tıbbi ve Itri Bitkiler Merkezi Müdürlüğüne ve İlimizde üretimi yapılan İstiridye Mantarı yetiştiren işletmemize teknik geziler düzenlenerek öğrencilerimize çeşitli bilgiler verilmiştir.’’dedi

Kampın son gününde ise öğrencilerimize ‘‘Lider Çocuk Tarım Kampı’’ katılım belgesi verilerek, ‘‘Lider Çocuk Tarım Kampı’’ pastası kesilerek kamp sona erdi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum