Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Kulüplerin borçlarını Ziraat Bankası ödeyecek Afjet Afyonspor da yararlanacak mı ?

Kulüplerin borçlarını Ziraat Bankası ödeyecek Afjet Afyonspor da yararlanacak mı ?

Reklam
Kulüplerin borçlarını Ziraat Bankası ödeyecek Afjet Afyonspor da yararlanacak mı ?
03 Aralık 2018 - 14:15
Reklam

 

 

Gündeme yansıyan flaş haberde, futbol takımlarının borçlarını Ziraat Bankası'nın ödeyip yapılandıracağı açıklandı...Açıklama Afjet Afyonspor taraftarlarını da sevindirdi. Taraftar sayfalarından paylaşımlar yapılarak haber daha çok kitlelere ulaştırıldı.

Futbol tarihinde bir ilkin yaşandığı bu olayla alakalı olarak Afjet Afyonspor’un yaralanıp yararlanmayacağı ise merak konusu oldu.

Takımların ciddi miktarlardaki borçlarının tamamını Ziraat Bankası ödeyecek ve yeniden yapılandıracak

Ülkemizde kulüplerin son dönemlerde borçlarıyla başının belada olduğu biliniyor. Bu borçların ödenmesi, kulüplerin ekonomik dengesinin yeniden inşa edilmesi ve sürecin etkin yönetilmesi adına borçlarının Ziraat Bankası tarafından ödenip, yeniden yapılandırılacağı açıklandı. Süper Lig takımlarından en alt lig takımlarına kadar tüm kulüplerin borçları bu yapılanma sürecine dahil edilecek.

Borçları Ziraat Bankası kapatacak

Konuya yönelik süreci Ziraat Bankası yönetecek. Klüplerin borçlarını kapatacak ve ödemeleri için bir yapılandırma planı çıkaracak. Klüplerin bu yapılanma planına sadık kalarak, borçlarını ödemeleri beklenecek. TFF başkanı Yıldırım Demirören ile Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın tarafından 07 Ocak Pazartesi günü bu gelişmenin kamuoyuna duyurulacağı ifade ediliyor.

Meclis gündemine taşınmıştı

Mecliste vekil Saffet Sancaklı tarafından futbol kulüplerinin ve ekonomik problemlerinin durumu gündeme taşınmış, futbolda bir çözüm sürecinin başlatılması gerektiği ifade edilmişti. Buradaki açıklamalarda kulüplerin futboldaki başarısızlıklarından, borçlarından ve yaşadıkları diğer ekonomik sorunlardan bahsedilmiş, Türk futboluna yönelik bir çalışmanın hem fiziki hem de psikolojik bir yapılandırma sağlamanın gerekli olduğu aktarılmıştı.

 

07 Ocak 2019 Pazartesi günü duyurulacak

Ziraat Bankası tarafından ödenecek borçlarla alakalı, kulüplerin 31 Ocak tarihine kadar borçlarını Ziraat Bankasına bildirmeleri gerekecek. Borçlarını bildiren kulüplerin, borç ödemeleri Ziraat Bankası tarafından gerçekleştirilecek ve taksitle geri ödemeleri beklenecek. Bu sürece yönelik detaylı bilginin Pazartesi günü kamuoyuna duyurulacağı aktarılıyor...

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum