İnkaya : Müteahhitler ödenek alamıyor

İnkaya : Müteahhitler ödenek alamıyor

İnkaya : Müteahhitler ödenek alamıyor
08 Mayıs 2019 - 13:05

 
 
 
Haftalık Basın Toplantıları’nda konuşan İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, “bzı müteahhitlerin alacaklarını alamadıkları için kendilerine başvurduğunu belirterek gündeme getirilmesini istadiklerini ifade etti.
 
İYİ Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet İnkaya, haftalık basın toplantılarında gündemi değerlendirdi. İnkaya’nın gündeminde Çay ilçesinde yaşanan mültecilere yönelik darp konusu vardı. Yaşanan hadiseyi kınayan İnkaya, “Basına da sızan haberlerden öğrendiğimize göre Afganistanlı olduğu tahmin edilen yabancıya yapılan saldırı ve zulmü  şiddetle, nefretle kınıyorum.Kamu, devlet ve millet meselelerini herkes kendisi çözmeye kalkarsa devlet çöker.Biz Türkler misafirperver milletizdir soframıza bir kaşık daha koyar hepimiz doyarız.Yalnız Suriyeli ,Afganlı ve benzeri milletlerin ülkemizdeki sorunlarına devlet çözüm bulmalıdır.Yanlış dış politikalardan biran önce kurtulunması temennimizdir.” dedi
 
VİCDANLARA HAVALE EDİYORUM
 
Afyonkarahisar’da seçimlere yönelik yapılan itirazların reddedildiğini söyleyen İnkaya, “Afyonkarahisar’da AKP ve İYİ Parti’nin başa baş yarışında, resmi olmayan sonuçlara göre , AKP’nin yaklaşık 54 bin İYİ Parti’nin yaklaşık 50 bin oy aldığı 31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde, seçim sonuçlarına yaptığımız tüm itirazlara rağmen İstanbul’un bir semtinin sekizde biri kadar bile olmayan İlimizde itirazlarımız reddedilmişti.Bu durumu yüce vicdanlarınıza havale ediyorum. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinin , yenilenmesi kararı veren YSK‘nın   da ettikleri  mesleki yeminlerine  sadık kalmalarını  temenni ediyoruz.” Şeklinde konuştu.
 
“İMAM KONUSUNDA SORUŞTURMA AÇILDI MI?”
 
Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in seçim öncesinde televizyon kanalında söylediği “imam” konusunu gündeme taşıyan İnkaya, bu konuyla alakalı bir soruşturmanın başlayıp başlamadığını şu sözlerle sordu: “Seçimlerde yerel televizyonlarımızın birisinde canlı yayınlanan programda ‘’imam ‘’gönderildiği bu imamın ,cami imamı zannedildiği, daha sonra anlaşıldığına cami imamı olmadığının anlaşıldığından söz edilmişti. Bu konuyla ilgili bir soruşturmanın adli makamlarca açılıp açılmadığını duymadık. Eğer bir soruşturma  açılmamışsa üzülmenin ötesinde dövünmemiz gerek.Afyonkarahisar Belediyesi Yeni Başkanı  görevine başladı .Sayın Mehmet Zeybek Beyi Mahalli basınımız aracılığıyla da olsa tebrik ederiz.”
 
 
“MÜTEAHHİTLER ÖDENEK ALAMIYOR”
 
Ekonomi konusuna da değinen İnkaya, “Ayrıca son günlerde gerek mahalli basınımızdan gerekse ulusal basından edindiğimiz bilgilere göre Devlete iş yapan müteahhitler uzun zamandır yaptıkları işlerin karşılığı alacaklarını alamıyorlarmış Alacaklarını alamayan bazılar müteahhitler de İYİ Parti ye başvurarak konunun gündeme getirilmesini istemişlerdi. İYİ Parti olarak istiyoruz ki kişinin alın teri kurumadan emeği ödensin. Hatırlarsınız iyi biliyoruz Sayın Orman ve Su İşleri eski Bakanı Veysel Eroğlu  Bey inşası yeni başlayan bir yapıya bitirme tarihi verirdi.İYİ Parti olarak diyoruz ki ! Hayır olsun kasada para mı kalmadı?Türk ekonomisi zorda biliyoruz bu durumun biran önce  düzelmesi için dua da ediyoruz ama bu işin sorumluluğu üzerindeki AKP iktidarı hala işin önemini kavrayabilmiş değil.” İfadelerini kullandı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum