Feyzioğlu, Vali Newsom’a etkili bir mektup yazmıştı

Feyzioğlu, Vali Newsom’a etkili bir mektup yazmıştı

Feyzioğlu, Vali Newsom’a etkili bir mektup yazmıştı
28 Mayıs 2020 - 18:10


 
Kaliforniya Valisi, terörist Sasunyan'ın şartlı tahliyesini reddetti
 
Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, 1982 yılında Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan'ı katleden Ermeni kökenli terörist Hampig Sasunyan'ın şartlı tahliyesine izin veren mahkeme kararını reddetti. Newsom'a Türkiye'den ve ABD'den çok sayıda mektup göndererek, Sasunyan’ın şartlı tahliye kararını reddetmesini isteyenler arasında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu da yer almıştı.
 
Kaliforniya Valisi Gavin Newsom, Başkonsolos Arıkan'ı katleden Ermeni kökenli terörist Hampig Sasunyan'ın şartlı tahliyesine izin veren mahkeme kararını reddettiği ortaya çıktı. Kararla birlikte Sasunyan’ın tutukluluk hali devam edecek.
 
Türkiye karşı çıkmıştı
 
Başkonsolos Arıkan'ı katleden terörist Sasunyan'ın 27 Aralık 2019'da yapılan duruşmasında şartlı tahliye talebi kabul edilmiş, mahkeme kararına Türk ve Amerikalı yetkililer karşı çıkmışlardı. Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Başkonsolos Arıkan'ı hain bir saldırıyla katleden terörist Sasunyan'ın şartlı tahliye talebinin kabul edilmesi kınanmıştı.
 
Feyzioğlu da etkili bir mektup yazmıştı
 
Sasunyan'ın şartlı tahliyesine ilişkin son karar merci olan Kaliforniya Valisi Newsom'a Türkiye'den ve ABD'den çok sayıda mektup gönderilmiş ve Vali'den kararı durdurması talep edilmişti. Newsom’a mektup gönderenler arasında Türkiye Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu da yer almıştı. Feyzioğlu, mektubunda, Vali Newsom’dan Sasunyan’ın tahliyesine karşı çıkmasını isteyerek, “Kahraman olmasına izin vermeyin” demişti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum