Reklam

Emirdağ’da kuyumcuyu soymaya çalıştılar

Emirdağ’da kuyumcuyu soymaya çalıştılar

Emirdağ’da kuyumcuyu soymaya çalıştılar
18 Mart 2021 - 15:35


 
Afyonkarahisar’ın Emirdağ İlçesi’nde akıllara durgunluk veren bir hırsızlık olayı gerçekleşti. Güvenlik kameraları olayı saniye saniye kaydetti.
 
Olay bugün sabah 10.15 saatlerinde Emirdağ Saat Kulesi Meydanı Uzun Çarşı’da Ç... Kuyumculuk adıyla faaliyet gösteren bir iş yerinde yaşandı. Hırsız şahıs sabah saatlerinde iş yeri sahibi A.Ç isimli şahsa gelerek döviz almak istediğini söyledi. Şahıs 1000 Euro dövizi alarak kaçtı. İş yeri sahibinin imdadına sivil polisler, bir bankanın güvenlik görevlisi ve çok sayıda vatandaş yetişti.
 
İş yeri sahibi A.Ç hırsızın Euro’ları alıp kaçtığı esnada hırsızın peşinden Uzun Çarşı istikametine kadar koşarak hırsız var! diye bağırdı.
İmdadına vatandaş ve sivil polisler yetişti
Çevredeki vatandaşlar ve iş yeri sahibi A.Ç’nin hırsız var şeklinde bağırmalarını duyan bir bankanın güvenlik görevlisi ve görevde olduğu öğrenilen sivil polis memurları hırsızı kovalamaya başladı. O esnada çevreden geçen genç bir vatandaş hırsıza tekme atarak yere düşürdü. Yere düşen hırsız polisler tarafından kıskıvrak yakalandı.
Euro’lar iş yerine teslim edildi
 
Polis ekipleri tarafından yakalanan hırsızın arkasından gelen mağdur iş yeri sahibi A.Ç; “Emirdağ Uzun Çarşıda Ç... Kuyumculuk olarak faaliyet gösteren iş yerini eşiyle birlikte çalıştırdıklarını eşinin dükkânda olmadığı esnada tanımadığı bir şahsın gelerek 1000 Euro döviz almak istediğini söyleyip dövizi aldığını fakat TL cinsinden parayı ödemeden iş yerinden kaçtığını” ifade etti.
 
Polis ekipleri tarafından yakalanan A.K isimli hırsız şahsın hakkında çeşitli suçlardan çok sayıda şüpheli işlem yapıldığı öğrenildi.
 
Hırsızın üzerinden çıkan 1000 Euro ise mağdur iş yeri sahibi A.Ç’ye polisler tarafından teslim edildi.
 
Hırsız A.K ise Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmek üzere gözaltına alındı.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum