Dünya Motokros Şampiyonası Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde Yapılacak

Dünya Motokros Şampiyonası Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde Yapılacak

Dünya Motokros Şampiyonası Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde Yapılacak
01 Mayıs 2019 - 16:04


 
 
7-8 Eylül tarihlerinde Afyonkarahisar’ın ev sahipliğinde yapılacak olan Dünya Motokros Şampiyonası ve Afyon MOTOFEST’in basın toplantısı Afyonkarahisar Belediyesinde, Vali Mustafa Tutulmaz’ın katılımıyla yapıldı.
 
Dünya Motokros Şampiyonası (MXGP) 08 Eylül’de dünyanın en iyi Motokros pisti olan Afyon Motor Sporları Merkezinde, Dünya Kadınlar ve Avrupa Şampiyonası ile birlikte yapılacak.
 
MXGP, MX2, Kadınlar ve Avrupa Şampiyonası'nda yaklaşık 150 sporcunun mücadele edeceği organizasyonun basın toplantısı Vali Mustafa Tutulmaz, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, İGM Başkanı Burhanettin Çoban, Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar ve Türkiye Motosiklet Federasyonu As Başkanı Mahmut Nedim Akülke’nin katılımıyla yapıldı.
 
Basın toplantısında ilk olarak konuşan Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar şampiyona hakkında bilgiler verdi. Uçar, Dünya Motokros Şampiyonasının bu yıl Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılacağını belirtti.
 
Afyonkarahisar adına büyük bir mutluluk duymamız gerekiyor
 
Toplantıda konuşan ve Cumhurbaşkanlığının desteğinin mutluluk verici olduğunu söyleyen Vali Mustafa Tutulmaz: “Yapılan tüm etkinlikler ilimizin marka değerini artırmaya yöneliktir. Sarf ettiğimiz çabalar sonucunda Sayın Cumhurbaşkanımız etkinliğin önemine binaen bize bir yönüyle sizin yanınızdayız anlamı taşıyan desteği vermişlerdir. Afyonkarahisar adına büyük bir mutluluk duymamız gerekiyor. Marifet iltifata tabidir. Afyonkarahisar halkı, kurumları ve Türkiye Motosiklet Federasyonu olarak girdiğimiz bu yolda iyi işler yaptığımızı görmüş olduk. Bu da bizi ayrıca mutlu ediyor. Geçen yıl organizasyonun ilki yapıldı. Eksi ve artı yönleri muhakkak olmuştur. Ama daha başarılı bir organizasyon olması adına halkımız ve kurumlarımızın daha titiz ve dikkatli olması gerektiğini düşünüyorum.” dedi.
 
Halkımızın Daha Fazla Destek Vermesi Gerekir
 
Dünya Motokros Şampiyonasına vatandaşlarımızın da destek vermesi gerektiğini önemle vurgulayan Vali Mustafa Tutulmaz: “İlk organizasyon bize 2 dalda ödül getirdi. Afyonkarahisar bu organizasyonla lig atlamıştır. Ülkemizde Uluslararası organizasyonlara ev sahipliği yapabilen bir kaç vilayetten biridir. Yerelde çok sayıda spor organizasyonuna ev sahipliği yapıyoruz. Ancak uluslararası bir organizasyona ev sahipliği yapmak her İl’e nasip olmaz. Geçen yıl benim gözlemlediği eksiklik halkın ilgisinin azlığı idi. Bu yıl desteğin biraz daha fazla olması gerekir. Afyonkarahisar son zamanlarda turizm anlamında adından sıkça söz ettirmektedir. Spor tesislerinin ilimize kazandırılmasında ve bu organizasyonun Afyonkarahisar’da yapılmasında emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Bu organizasyonun diğer büyük organizasyonlara da öncü olacağına eminim. Afyonkarahisar sıradan bir il değil. Biz buna inanıyoruz. Halkımızın da inanmasını bekliyoruz.” dedi.
 
Toplantı sonunda Türkiye Motosiklet Federasyonu Başkanı Bekir Yunus Uçar, organizasyonun Cumhurbaşkanlığı himayelerinde yapılacağını bildiren yetki belgesini Afyonkarahisar ili adına Vali Mustafa Tutulmaz’a takdim etti.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum