Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı : Darbelerden medet umanlara milletimiz asla fırsat vermeyecektir

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı : Darbelerden medet umanlara milletimiz asla fırsat vermeyecektir

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı : Darbelerden medet umanlara milletimiz asla fırsat vermeyecektir
28 Mayıs 2020 - 21:31

 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Darbelerden medet umanlara milletimiz asla fırsat vermeyecektir"" dedi.
Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen kabine toplantısı, 4 saat sürdü.
Koronavirüs salgını sebebiyle dokuzuncu kez videokonferans yöntemiyle yapılan toplantıda, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da yer aldı.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantının ardından açıklama yaptı. Açıklamadan öne çıkanlar şöyle:
 
"Darbelerden medet umanlara milletimiz asla fırsat vermeyecektir"
27 Mayıs Türkiye'ye darbe virüsünün ilk girdiği tarihtir. Maalesef bu tarihten sonra darbe, cunta, muhtıra, bildiri veya darbe girişimi şeklinde demokrasimize yönelik pek çok saldırıyla karşı karşıya kaldık. Vesayetin ayak oyunlarından darbe teşebbüsüne, terör örgütlerinin saldırılarından ekonomik tetikçiliğe kadar her yol denenmiş ama büyük ve güçlü Türkiye yolculuğumuz engellenememiştir. Menderes ve arkadaşları, ülkemize ve milletimize yaptıkları hizmetlerin bedelini ağır işkencelerle, hakaretlerle hapis yatarak ve idam sehpasına yürüyerek ödemiştir. Milli iradeden güç alarak yönetime gelmek yerine, hala darbelerden, terörden, kaostan, sokak olaylarından medet umanlara milletimiz asla fırsat vermeyecektir. Halka hizmet edenleri idama göndermeye kimsenin gücü yetmeyecektir. Milletimizin 15 Temmuz'da ortaya koyduğu güçlü irade ve cesaret, Türkiye'de darbeler ve cuntalar, vesayet dönemlerinin inşallah artık kapandığının işaretidir.
Küresel sistemde Türkiye’nin çok iyi bir yere geleceğinin işaretlerini almaya başladık. İkinci Dünya Savaşı ve Soğuk Savaş sonrası yapılan hataları tekrarlamayacak, bu defa ülkemizin önüne gelen fırsatı değerlendireceğiz.
 
Fetih Şöleni
Kültür ve Turizm Bakanlığımızın düzenlediği Fetih Şöleni kapsamında (Yarın) Ayasofya'da Fetih Suresi okunacak ve dualar edilecek.
 
"135 ülkeden 100'üne yardım ettik"
Moritanya'dan Bolivya'ya kadar nerede olursa olsun hiçbir vatandaşımızı sahipsiz bırakmadık. Ülkemizden yardım veya ürün talep eden 135 ülkeden 100'üne cevap vermeyi başardık.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum