Afyonkarahisar tarımsal hibelerden 2020 yılında iki katı yararlanacak

Afyonkarahisar tarımsal hibelerden 2020 yılında iki katı yararlanacak

Afyonkarahisar tarımsal hibelerden 2020 yılında iki katı yararlanacak
05 Şubat 2020 - 19:38

 
Afyonkarahisar’da 73 projeye toplamda 23 Milyon TL Hibe Desteği Tarım ve Orman Bakanlığı, Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Kapsamında sağlanmıştır.
Konuya ilişkin olarak İl tarım ve orman Müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle;
“13. Etap Kırsal Kalkınma Yatırımları Destekleme Programı kapsamında 2020 yılında İlimize 28 adet büyük yatırım ve 45 adet altyapı yatırımı kazandırılacaktır. Tarım ve Orman Bakanlığı olarak ilimize Kırsal Kalkınma Kapsamında özel sektör desteklenerek %50’si yatırımcı tarafından %50’si devletimiz tarafından karşılanmak üzere 46.018.697 TL’lik yatırım kazandırılacaktır.
Bu kapsamda Afyonkarahisar’a verilen hibe desteğinin doğal kaynaklar ve çevrenin korunmasını dikkate alarak kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, kırsal ekonomik altyapının güçlendirilmesi, tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımının yaygınlaştırılması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının etkinliklerinin artırılması, kırsal toplumda yerel kalkınma kapasitesinin oluşturulmasına katkı sağlayacaktır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum