Reklam

Afyon’da görülen FETÖ davasında avukatın savunması pes dedirtti

Afyon’da görülen FETÖ davasında avukatın savunması pes dedirtti

Afyon’da görülen FETÖ davasında avukatın savunması pes dedirtti
28 Mart 2018 - 23:25

Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde 13’ü tutuklu, 7’si tutuksuz 20 sanığın karar duruşmaları görüldü.

Mahkeme, FETÖ Silahı Terör Örgütüne Üye Olma, Terör Örgütü Propagandası Yapma suç isnatlarıyla haklarında kamu davası açılan 20 sanıktan 18’nin hakkında hüküm verdi.2 sanığın duruşmaları da ileri bir tarihe ertelendi.

SANIKLARDAN 13’Ü TUTUKLU 7’Sİ TUTUKSUZ

İrfan Bedirhan, Gökhan Carfi, İbrahim Halil Üles, Mikail Kaya, Hasan Kenar, Mustafa Hotamışlı, Oktay Cünedioğlu, Emin Ekici, Mehmet Akalın, Kadir Sağlam, İzzet Büyüközer, İftar Küçükkurt, Mustafa Çobanoğlu tutuklu olarak yargılanırken, Diğer sanıklar; Mehmet Fatih Çınar, Abdülkadir Tontuş, Hüseyin Hünerli, Fatih Kıratlı, Havil Açar, Ayşe Temel, Şaban Koç’un yargılamaları ise tutuksuz  olarak yapıldı.

AVUKATIN SAVUNMASI DİKKAT TOPLADI

Soruşturma aşamasındaki beyanlarını reddettiğini, daha önce görülen duruşmalarındaki ifadelerini tekrarladığını söyleyen İzzet Büyüközer’e 10 yıl 6 ay hapis cezası verildi. Büyüközer’in karar celsesinde avukatının savunması dikkatleri topladı. Sanık Avukatı, “2010 yılına kadar Fetullah Gülen cemaati ahlak ve eğitim hareketi olarak tanımlanmıştır. MGK ‘Legal görünümlü illegal yapı’ demiş ama terör örgütü dememiştir. Yargı 12 Eylül referandumu sonrası cemaate teslim edilmiştir. Müvekkilin bylock kullandığı iddia edilmektedir. Bylock CMK’ya göre hukuki bir delil değildir. Örneğin Apo, Ziraat Bankasına para yatırın deseydi, bu bankaya para yatıranlar PKK’lı mı olacaktı? Bank Asya’ya para yatıranlarda cemaatçi, FETÖ’cü olmaz” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

  • 0 Yorum