Reklam

YRP Genel Başkan Yardımcısı Sakartepe : CHP'nin Genetik Hastalığı Ortaya Çıktı

YRP Genel Başkan Yardımcısı Sakartepe : CHP'nin Genetik Hastalığı Ortaya Çıktı

YRP Genel Başkan Yardımcısı Sakartepe : CHP'nin Genetik Hastalığı Ortaya Çıktı
04 Aralık 2020 - 21:45

 

 
 
YRP Genel Başkan Yardımcısı Siyasi İşler Başkanı Av. Bayram Sakartepe yazılı bir açıklama yaparak,” terörle mücadelede destanlar yazan Mehmetçiğimizin millet olarak arkasındayız.” Dedi.
 
 
YRP Genel Başkan Yardımcısı Siyasi İşler Başkanı Av. Bayram Sakartepe açıklamasında şu görüşlere yer verdi ;
Öncelikle belirtmek isteriz ki, son dönem de Suriye sınırımız da, Doğu Akdeniz de, terörle mücadelede destanlar yazan Mehmetçiğimizin millet olarak arkasındayız. Kahraman ordumuzun bu başarısından dolayı dostlarımız seviniyor, düşmanlarımız ise korkuyor. Mehmetçiğimizin başarıları göğsümüzü kabartırken, onlar fiili olarak sahada, millet olarak bizlerde yüreğimizle ve dualarımızla evlatlarımızın arkasındayız.
 
Bu hafta bir CHP Milletvekilinin, kahraman ordumuz için kullandığı skandal açıklamalar, ülke gündemine düştü. Millet olarak, üzülerek bu beyanatları izledik. Dahası ise CHP yönetimi tarafından milletvekilinin sözlerine sahip çıkılmasını hayretle ve ibretle izledik. Aziz Milletimizin hiçbir ferdi tarafından asla kabul edilemeyecek bu açıklamaların, ısrarla devam etmesi ve arkasında durulması ise CHP’nin halk ile olan mesafesini göstermektedir. Yargı mensuplarıyla, öğretmenlerle, esnafla arasına mesafe koyan CHP son açıklamaları ile millet ile de arasına mesafe koymuştur.
 
CHP’nin genetik hastalığının yine depreştiği ortaya çıkmaktadır. Devletin kurucu partisi olduğunu her seferinde ifade eden CHP’yi devlet ve milleti anlamaya, milletin değerlerine ve kurumlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz.
 
Bununla birlikte, gözden kaçırılan en önemli ayrıntı ise Habertürk Televizyonuna RTÜK tarafından verilen cezadır. Bahse konu talihsiz  açıklama, Habertürk Televizyonunda bir CHP milletvekili tarafından yapılmıştır. Fakat, program moderatörü tarafından müdahale edilmesine ve tasvip edilmediğini net olarak ortaya koymasına rağmen, RTÜK tarafından üst sınırdan cezalandırılmıştır.Bu cezanın hukuka uygun olmadığı ve  basın özgürlüğü açısından ilgili cezanın kaldırılması gerektiği kanaatindeyiz.
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum