phishing

Yeşil OSB’de yeni gelişme; Kamulaştırma bedelleri ödendi

Yeşil OSB’de yeni gelişme; Kamulaştırma bedelleri ödendi

Yeşil OSB’de yeni gelişme; Kamulaştırma bedelleri ödendi
21 Mayıs 2023 - 10:30


 
Çalışmaları devam eden Türkiye’nin ilk yeşil OSB’sinde yeni bir gelişme yaşandı. Bugün Sinanapaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman bir basın açıklaması yaparak kamulaştırma bedellerinin hak sahiplerine ödendiğini duyurdu.
 
Sinanpaşa Belediye Başkanı Erdal Karaman yaptığı açıklamada “İlçemizde yıllardır süren çalışmalarda bir adım daha atıldı ve sona geliniyor… Sinanpaşa’nın kaderini değiştirecek büyük bir yatırım olan Asrın Projesi, Türkiye’nin ilk sıfırdan Yeşil OSB’si ilçemize kuruluyor. İlçemizi sanayi, en az 10.000 kişi istihdam, ekonomik alanda büyütmeye geliştirmeye kararlıyız. Afyonkarahisar Merkez 2. OSB alanı içerisindeki özel mülkiyetlerin kamulaştırması; 19/10/2022 tarih ve 31988 sayılı resmi gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı gereği Afyonkarahisar Merkez 2. OSB adına Sinanpaşa belediyesince kamulaştırılmasına karar verilmiştir. Bu kapsamda Sinanpaşa Asliye Hukuk Mahkemesinin 2022/106 sayılı kararı gereği kamulaştırma bedellerinin ilgili parsel sahiplerinin hesabına 18 Mayıs 2023 tarihinde 46.199.359.25 TL yatırılmıştır. Uzlaşma yolu ile almış olduğumuz hak sahipleri mahkemenin beyan edeceği yol haritası ile kamulaştırma bedellerini kullanabileceklerdir” dedi.
 
Süreç yakın zamanda tamamlanacak
 
Bundan sonraki sürecin imar yollarının açılması olduğunu vurgulayan Karaman bunun da da akabinde alt yapı çalışmalarına başlanacağını kaydetti. Yatırımcılardan yoğun bir talep aldıklarını kaydeden Karaman, sürecin yakın zamanda tamamlanacağını söyledi. Karaman birkaç ay içerisinde ilk kazmanın vurulacağını duyurdu.
 
AK Parti milletvekilleri; Sonuca yaklaşıyoruz
 
Öte yandan konu ile ilgili bir değerlendirmede bulunan AK Parti Afyonkarahisar milletvekili Veysel Eroğlu da bölge için büyük bir kalkınma hamlesi olduğunu kaydederek hayırlı olmasını diledi. Milletvekili Ali Özkaya da ilçe ile birlikte bölgenin de gelişim büyüyeceğini ve istihdam konusunda belki de yeterli çalışanı bulmakta güçlük çekilebileceğini vurguladı. Milletvekili İbrahim Yurdunuseven ise AK Parti milletvekilleri uzun süredir yaptıkları bu çalışmanın sonucuna yaklaşmanın mutluluğu içerisinde olduklarını vurgulayarak şunları söyledi; İlçemize ve ilçemizle birlikte bölgemize hayırlı olsun. Milletvekili Hasan Arslan da Afyonkarahisar’ın büyüyen ve gelişen bir şehir olduğunu kaydederek Yeşil OSB’nin hayırlı olmasını diledi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum