Yeni zelanda'da yapılan hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz

Yeni zelanda'da yapılan hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz

Yeni zelanda'da yapılan hain saldırıyı şiddetle kınıyoruz
17 Mart 2019 - 18:54


 
Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde 15.03.2019 tarihinde cuma namazı sırasında ibadet etmekte olan cemaate yönelik olarak gerçekleştirilen ve en az 49 kişinin hayatını kaybetmesine yol açan silahlı terör saldırısını ŞİDDETLE KINIYORUZ.!
İslam Dinine karşı nefret söylemlerinin arttığı günümüzde, sık sık demokrasi vurgusu yapan, insan hakları nutukları atan, “barış” kelimesini dilinden düşürmeyen sözde gelişmiş Batılı yönetimler, devletlerin ve medyalar İslam coğrafyasına ve Müslüman ülkelere karşı politikalarını gözden geçirmeleri ve İslam karşıtı duyguları ve eylemleri kışkırtan söylemlerden samimi ve kesin bir biçimde uzak durmalı, İslam karşıtı eğilimleri teşvik etmekten vazgeçmelidir.
Popülist gerekçelerle ırkçılara ve aşırılıklara göz yuman, meşruiyet kazandıran kimi Batılı yönetimlere, politikacılara ve medya unsurlarına muhatabı ve faili kim olursa olsun terörün ayrımsız bir biçimde lanetlenmesi gerektiğini ve teröre kapı aralayacak tavırların bütün insanlık için tehlike olduğunu bir kez daha hatırlatıyoruz.
Son günlerde İslam'a ve Müslümanlara yönelik saldırılar artmıştır. Yeni Zelanda'daki camilere ve savunmasız insanlara yapılan saldırılar, Ülkemizde bazı çevreler tarafından Ezan'a karşı yapılan saygısızlık, Siyonist İsrail, Kudüs'te kutsal mabedimiz Mescid-i Aksa'yı işgal ederek, Çin zulmü altındaki Doğu Türkistan’ın acısı yıllardar devam ediyor. Afganistan, Arakan, Myanmar, Çeçenistan, Irak, Suriye, Mısır, Yemen daha birçok dünya toprakları üzerinde Müslümanlar zülüm altında acı çekiyor ve kesinlikle kabul edilemez
Bolvadinliler Dayanışma Vakfı(BOLDAV) olarak; Yeni Zelanda’nın Christchurch şehrinde gerçekleşen terör saldırısında ve Tüm dünyada müslümanlara yapılan zulümlerde hayatını kaybeden kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralılara acil şifalar diliyoruz. İslam dünyasının, kalbi barış ve kardeşlikten yana olan bütün insanlığın ve Yeni Zelanda halkının başı sağ olsun...
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum