Ulaşım sektöründe faaliyet gösteren esnafımıza özel tedbir ve önlemler alınmasını talep ediyoruz  

Ulaşım sektöründe faaliyet gösteren esnafımıza özel tedbir ve önlemler alınmasını talep ediyoruz  

Ulaşım sektöründe faaliyet gösteren esnafımıza özel tedbir ve önlemler alınmasını talep ediyoruz  
30 Mart 2020 - 19:20


 
Corona virüs tedbirleri kapsamında Okulların tatil olması nedeniyle Servisçi esnafının yaşadıkları sıkıntılar ile ilgili Afyon ESOB Başkanı Abdülkadir Konak bir açıklama yaptı. Devletimiz tarafından corona virüs nedeniyle alınan önlemleri tümüyle destekliyoruz. Ülkemizde corona virüsü ile ilgili salgının hızla yayılmasının önlenmesi ile ilgili Sağlık Bakanlığımız tarafından alınan olağanüstü kararları memnuniyetle karşılıyoruz. Öncelikle Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere Sağlık Bakanımıza tüm hükümet yetkililerimize şahsım ve tüm esnaf ve sanatkârımız adına bir kez daha teşekkür ediyorum.
Alınan tedbirler sonucu servisçi esnafının can çekiştiğini ve evlerine ekmek götüremeyecek duruma geldiklerine dikkat çeken Başkan Konak mağduriyetlerinin giderilmesi noktasında yetkililere çağrıda bulundu. Okulların tatil edilmesinin yanında 65 yaş ve üstü ile kronik hastalıkları bulunan vatandaşlarla ilgili sokağa çıkma yasağı ile birlikte ciddi tedbirlerin alındığını hatırlatan Başkan Konak şunu söyledi:
Özellikle Corona virüs tedbirleri sonucu ekonomik olarak tüm esnaf ve sanatkârlarımızın yanında özellikle ulaşım sektöründeki servisçi, minibüsçü, nakliyeci, taksici esnafımız çok sıkıntılı günler geçirmekte. Banka borçlarını, Vergi, SGK gibi yükümlülüklerini yerine getiremez durumda. Özellikle tek geliri okul öğrencileri olan okul servicisi esnafımız sıkıntı içinde. Bu noktada özellikle devletimizin desteğini bekliyoruz.”
Ulaşım sektöründe faaliyet gösteren esnafımızın borçlarını nasıl ödeyeceğini, gelirlerini nasıl dengeleyeceklerini bilemediklerini belirten Başkan Konak “Bununla ilgili büyük sıkıntılarımız var. Ulaşım sektöründe faaliyet gösteren esnafımız ile ilgili Devletimizin özel tedbir ve önlemler almasını talep ediyoruz.” dedi.
Başkan Konak bu zor süreçte Taşımalı eğitim ile okul servis taşımacılığı yapan esnafımızın Milli Eğitim Müdürlükleri ile yaptığı sözleşmeler gereği okulların 45 gün süre ile tatil edilmesinden dolayı hiç olmazsa alacakları 45 günlük ücretin yarısını alabilmeleri için Milli Eğitim Bakanlığımızın gereğini yapacağına inanıyoruz.” Ayrıca okul servis işletmeciliği yapan esnaflarımızın araçları için talep edilen sensör, 3 nokta emniyet kemeri ve araç içi kamera takma zorunluluğunun ileri bir tarihe ertelenmesini; bununla beraber uçak ve gemilere verilen ÖTV’siz akaryakıt desteğinden taşıma sektöründe faaliyet gösteren tüm esnaf ve sanatkârlarımızın da faydalanmasını talep ettiklerini belirtti.
Taşıma sektörünede uçak ve gemilere verilen ÖTV’siz akaryakıt desteği verilsin
Uçaklara ve gemilere verilen ÖTV'siz akaryakıt desteğinin taşımacılık sektöründeki nakliyeci, otobüsçü, minibüsçü, servisçi, taksici esnafına da verilmesini talep ediyoruz. Daha önce de belirttiğim gibi bu zor süreci hep birlikte birlik beraberlik ve dayanışma içinde atlatacaklarına inandığını belirten Başkan Konak #EvindeKalTürkiyem mesajını yineledi.
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum