casino siteleri

SP Lideri Karamollaoğlu : Cumhurbaşkanı, Tamamen Yalnızlaştı!

SP Lideri Karamollaoğlu : Cumhurbaşkanı, Tamamen Yalnızlaştı!

SP Lideri Karamollaoğlu : Cumhurbaşkanı, Tamamen Yalnızlaştı!
04 Aralık 2020 - 21:57


 
 
Saadet partisi genel başkanı temel karamollaoğlu, düzenlediği basın toplantısında gündemin sıcak başlıklarını değerlendirdi.
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Saadet Partisi Genel Merkezi’nde gerçekleşen basın toplantısında Karamollaoğlu, ekonomi, eğitim, dış politika ve güncel siyasi konularla ilgili açıklamalarda bulundu.
 
 
İLK SEÇİMDE, BU DÖNEM BİTECEK
 
Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, vatandaşın Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ni savunanlara itibar göstermediğini belirterek; “Kamuoyu gösteriyor ki; ikisi birden yüzde 40’ın altına indi. Bugünkü sistem Türkiye’yi bağladı. Kimse konuşamıyor. Konuşmanın da bir faydası yok. Meclis, artık önemini yitirdi. Cumhurbaşkanı, iyice yalnızlaştı. Etrafında müzakere edecek kimse kalmadı.  Bu dönem bitti. İlk seçimde bu dönem bitecek” dedi.
 
 
AİLE MEFHUMU KORUNMALIDIR
 
Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü dolaysıyla kadınların yaşadığı sıkıntılara değinen Karamollaoğlu; “Kadınla şiddetle mücadelede takip edilen yolun isabetli olmaması sebebiyle, sadece ülkemizde değil, tüm dünyada bir başarısızlık söz konusudur. Maalesef kadına şiddet azalmıyor, artıyor. Bu şiddetin önüne geçmek için almaya çalıştıkları hiçbir tedbir fayda vermiyor; maalesef bu ülkemizde de böyledir. Bunu farklı mecralara kaydırmak isteyenler, aslında başarılı olunmadığını görmeleri ve daha ciddi tedbirleri almaları icap eder. Israrla söylediğimiz iki konu birlikte ele alınmadıkça bunun çözülebileceğini görmüyoruz. Kadına şiddet müstakilen olarak ele alınmalıdır, başka konularla karıştırılmamalıdır.  Ancak kadına şiddet önlenirken; erkeğe de haksızlık yapılmamalıdır, bu da çok önemli bir iştir. İkincisi ise; aile mefhumunun korunmasıdır. Aile, bir kadın ve erkekten dünyaya gelir. Buna hep vurgu yaptık. Bu aile, toplumun çekirdeğidir ve bu ailenin en önemli unsuru da kadındır” ifadelerini kullandı.
 
 
İKTİDAR, EĞİTİMDE İSTİKRAR SAĞLAYAMADI
 
Eğitimde yaşanan problemlere dikkat çeken Karamollaoğlu;  “Bütün meslek grupları içinde öğretmenlik, en önemli meslektir. Çünkü bütün meslek gruplarını da, öğretmenler yetiştiriyor. Ama ne yazık ki; AK Parti iktidarı, en büyük başarısızlığını eğitimde gösterdi. 19 yıl tamamlanacak yakında; ama 19 yıllın içinde 8 Milli Eğitim Bakanı değişti. Ne yapacaklarına tam olarak karar vermiş değiller. Bakanlar değiştikçe; eğitim anlayışı da değişti, eğitimde önem verdikleri konular da değişiyor. Böyle olunca; siz, eğitim meselesini bir yere kavuşturamıyorsunuz. Bundan dolayıdır ki; hükümetin, hakikaten eğitim meselesini özellikle bir ihtisas sahibi guruba emanet etmesi ve başkalarının müdahale etmesine fırsat vermemesi gerekir. Maalesef iktidar, eğitimde istikrarı sağlayamamıştır.  Nurettin Topçu’nun ifadesiyle; "bugün Milli Eğitim Sistemimizin iki önemli eksiği var, bu eksikler; eğitim ve sistemdir." Eğitimde maksat, gençleri hayata hazır hale getirmektir. Bizim, hayatın her alanına kalifiyeli insan yetiştirmemiz gerekir” diye konuştu.
 
 
 
 
 
 
O TABLETLER HİÇ KULLANILMADI
 
Karamollaoğlu, Covid-19 pandemisinin eğitim sistemini ciddi bir şekilde etkilediğini belirterek; “Okullarda yüz yüze eğitimin mümkün olmaması gerektiğini de görüyoruz; ama esas mesele burada, eğitim sistemini düşürmeden nasıl devam edebiliriz. İnternet ortamında eğitim verdiklerini düşünüyorlar. Evinde tablet bulunmayan öğrenci, nasıl bu eğitimi takip edecek? ‘500 bin tablet dağıtacağız’ dediler. Bunun 1 milyonunu 19 sene önce dağıttılar; ihtiyaç yokken dağıttılar. O tabletler hiç kullanılmadı, işe yaramadı! Belki yüzde 10’u kullanılmıştır. Bir evde üç çocuk varsa, her çocuğa ayrı tablet lazım; bunu idrak etmeden olmaz. "EBA’dan yapalım" diyorlar, bunun için de üç tane televizyona ihtiyaç var” değerlendirmesinde bulundu.
 
 
DEVLET ELİYLE KORSANLIKTIR
 
Akdeniz’de, Türkiye’nin bir yük gemisine Alman fırkateynin yaptığı hukuksuz müdahalenin kabul edilemeyeceğini söyleyen Karamollaoğlu, şöyle devam etti; “Bunu şiddetle kınıyorum. Bu korsanlıktır; hem de devlet eliyle korsanlıktır! Nasıl oluyor da, Alman fırkateyni bir gemimizi durduruyor ve diyor ki; "ne taşıdığını görmek istiyoruz." Sana ne! Bu cesareti, bizim politikalarımızın yanlışlıklarından alıyorlar. Biz, ülkelerle ciddi bir politika yapsaydık; buna cesaret edemezlerdi. Her şeye rağmen hükümetin gösterdiği tepkiye destek veriyoruz. Alman hükümetini de kınıyoruz.  Böyle bir dış politika anlayışı olamaz. Yarın uçağı da indirirler.”
 
 
İSTİKRARSIZ ÜLKEYE İTİBAR EDİLMEZ
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “kendimizi Avrupa’nın ayrılmaz parçası görüyoruz” açıklamasına da değinen Karamollaoğlu; “Avrupa Birliği, olmazsa olmazımız demeye geldiler. Geçmişte kendilerini Şangay da başka bir gün de Şam’da namaz kılarken görüyorlardı. Sonra bir de baktık ki; bunlar hepsi bir yere bırakıldı. ‘Avrupa Birliği’nin vazgeçilmez bir üyesiyiz, Avrupa Birliği vazgeçilmez bir hedefimizdir denilmeye’ başlandı. Ama aldıkları cevap da belli! Siz, istikrarsız olursanız; size itibar etmezler. Biz, öncelikle kendi çevremizde mağdur olan ülkelere sahip çıkmalıyız. Bilelim ki BOP; Orta Doğu’yu tahrip etme projesidir, İsrail'in bu bölgeye hakim kılma projesidir! Türkiye, dış politikasını sağlam bir yere bağlamak istiyorsa; önce mağdur olan ülkelerle bir araya gelmek zorundadır. Bunların başında da İslam ülkeleri gelmektedir. D-8, durduk yere kurulmadı. Bu arkadaşlar, D-8’leri ağızlarına bile almadılar. Siz, asırlardır irtibatta olduğunuz ülkelerle irtibat kurmazsanız; kimse size itibar etmez. Bugün dünyada bir sömürenler, bir de sömürülenler var; sömürülen ülkelere sahip çıkmalısınız” şeklinde konuştu.
 
 
İSRAFTAN VAZGEÇMELİSİNİZ
 
Bir ülkenin gücünün, güçlü bir ekonomiye sahip çıkmasıyla olabileceğini söyleyen Karamollaoğlu, “Bu arkadaşlar savruluyor! Söylediğimiz hiçbir konuya itibar etmiyorlar. Bizim söylediklerimiz gerçek olduğu için önem taşıyor. Siz, bugün yolsuzluğu ortadan kaldırmazsanız, israftan vazgeçmezseniz, rüşveti önlemezseniz; Türkiye’de ekonomik kalkınmayı yapamazsınız! Burada harcadığınızı üretime aktarmalısınız. Üretmeden, güçlenme olmaz! Üretmeden, işsizlik azalmaz! Yeni yatırımlar yapmadan, işsizlik düzelmez! Şimdi arkadaşlar, Batı'dan gelecek desteği bekliyor. Batı, buraya gelmez. Korkutan ne biliyor musunuz? Elimizdeki bütün varlıkları, kendi ellerine geçirdikleri zaman; Türkiye’ye gelirler.  Ağızlarından kaçırıyorlar. Onlara; "gelip, bu işi çözün" diyorlar. Siz, her şeyi onlara verirseniz; o zaman gelirler. O zaman; "bu toprakların sahibi biziz" derler. Bizi ayağa kaldırmak için değil, bizim imkânlarımızı kullanmak için gelirler. Bu gaflete kimse düşmemelidir” değerlendirmesinde bulundu.
 
 
TÜRKİYE’NİN İÇİ DÜZELMEDEN EKONOMİ DÜZELMEZ
 
Döviz kurunda yaşanan dalgalanmanın devam ettiğini belirten Karamollaoğlu; “Berat Albayrak istifa edince; herkes sustu, bunu oyun sandılar. Berat Albayrak gidince, dolarda düşüş yaşandı, faizler arttı. Şimdi, 'döviz nasıl indi' diyorlardı. Dolar adım adım yükseliyor, 8 lira seviyesini yeniden buldu. Türkiye’nin içini düzeltmeden; ekonomiyi düzeltmiş olamazsınız. Bu, en basit meseledir. Türkiye, bu söylediğimiz noktaya gelmeden; problemlerini çözemez. Arkadaşlarımız, bu noktada en küçük eleştiriye tahammül edemiyorlar. Tavsiyelerin hiçbirine kulak vermiyorlar, farklı fikir beyan edenleri susturuyorlar. İşte buna da şahit olduk” açıklamasında bulundu.
 
 
ASIL ŞİMDİ SES ÇIKARMANIZ GEREKİYOR
 
Adaletin bir yaklaşım olduğunun altını çizen Karamollaoğlu; “Bir hakim, 'Anayasa'yı bile dinlemem' diyor. Çünkü keyfilik var! Adalet böyle olduğu zaman, Türkiye’de sağlanamaz. Fikir ve düşünce hürriyetine itibar etmezseniz; adaleti sağlayamazsınız. AK Parti’nin içi karıştı. İktidardayken iki bölünme yaşandı, birçok insan ayrıldı. Şimdi, yenileri de gidiyor. Artık kimsenin söz söylemesine itibar etmiyorlar. Muhalefet partisi liderine, mafya babaları tehdit savurduğu zaman; karşı tavır sergileyemiyorlar. Böyle bir durum olamaz! Türkiye’de, adalet, hukuk ve demokratik bir sistem var mı, yok mu? Ana muhalefet partisi tehdit edildiği zaman, niye sesinizi çıkarmıyorsunuz? Asıl şimdi ses çıkarmanız gerekiyor. Biz, demokrasiyi tehdit edenlere karşı çıkmazsak; demokrasiyi bu ülkede yerleştiremeyiz” ifadelerini kullandı.
 
 
CUMHURBAŞKANI TAMAMEN YALNIZLAŞTI
 
Bülent Arınç’ın istifasıyla ilgili de konuşan Karamollaoğlu; “Çok ama çok üzülüyorum. Cumhurbaşkanı, tamamen yalnızlaştı. Çevresinde bir halka oluştu. Kendisi mi oluşturdu, başkası mı oluşturdu; bilmem. Ama bu halka Cumhurbaşkanı'nın halkla olan münasebetini kesiyor. "Hadi oradan" diyebilirler. Bu, benim kanaatim. Tehditlere karşı mazlumların yanında olmadan; memleketimizde adalet olmaz. Bu ülke hepimizindir! Kaos ortamından çıkmamız gerekiyor. Birbirimizle konuşmamız gerekiyor. Biz, bu ortamı oluşturmadan ülkemize huzur gelmez” dedi.
 
 
İLK SEÇİMDE BU DÖNEM BİTTİ
 
Karamollaoğlu, basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin  'Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin tekrar tartışma konusu olduğuna ilişkin soruya Karamollaoğlu; “Bu arkadaşlar, sistemin doğru olduğunu düşenebilirler. Ortada bir gerçek var; vatandaş, artık bunu savunanlara itibar etmiyor. Kamuoyu gösteriyor ki, ikisi birden yüzde 40’ın altına indi. Onun için erken seçim, onların gönlüne göre olmaz; ama başka şartlar ortaya çıkarsa olur. Bugünkü sistem, Türkiye’yi bağladı. Kimse konuşamıyor. Konuşmanın da bir faydası yok. Meclis, artık önemini yitirdi. Cumhurbaşkanı, iyice yalnızlaştı. Etrafında müzakere edecek kimse kalmadı.  Onun için Bahçeli ve tehdit edenlerin yanında durduğu için sadece kendisine zarar verir. Bu dönem bitti. Herkes biliyor. İlk seçimde, bu dönem bitecek” şeklinde konuştu.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum