Son Dakika…..Karda Mahsur kalanları kurtardıktan sonra ceza yazdılar

Son Dakika…..Karda Mahsur kalanları kurtardıktan sonra ceza yazdılar

Son Dakika…..Karda Mahsur kalanları kurtardıktan sonra ceza yazdılar
19 Şubat 2020 - 20:09

 
Afyonkarahisar’ın Çay ilçesi Karamık /Yalvaç yolunda kar ve tipi nedeniyle mahsur kalan vatandaşlar jandarma ve Çay ilçe özel idare müdürlüğünün ortaklaşa yaptıkları çalışma sonucu kurtarıldılar.
Karamık/Yalvaç yolunun kış aylarının girmesi ile birlikte Çay Kaymakamlığı tarafından kış tedbirleri kapsamında kapatıldığından dolayı kurtarılan şahıslara para cezası kesildi.
Konuya ilişkin olarak Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle ;
 
 
16.02.2020 günü saat: 20.00 sıralarında; 112 Acil Çağrı Merkezine gelen ihbarda, M.Ç. ve A.H.Ç. isimli şahıslar Karamık/Yalvaç yolunda kar nedeniyle mahsur kaldıklarını beyan etmişlerdir. Çay İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri ve Çay Kaymakamlığı Özel İdare ekipleri ile birlikte yürütülen faaliyet neticesinde mahsur kalan şahıslar kurtarılmış olup; bahse konu olayla ilgili olarak M.Ç. ve A.H.Ç isimli şahıslara Karamık/Yalvaç yolunun kış aylarının girmesi ile birlikte Çay Kaymakamlığı tarafından kış tedbirleri kapsamında kapatılması nedeniyle, 2918 sayılı Kanunun 47/1-c maddesi gereğince (Trafik işaret ve Levhalarına Uymama) (132) TL idari para cezası, 5326 sayılı kanununun 32'nci maddesi gereğince (Emre Aykırı Davranış) suçundan (392) TL idari yaptırım cezası uygulanarak Çay Kaymakamlığı’na gönderilmiştir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum