Son Dakika….Eber gölündeki sazlığı yakan yakalandı

Son Dakika….Eber gölündeki sazlığı yakan yakalandı

Son Dakika….Eber gölündeki sazlığı yakan yakalandı
12 Mart 2020 - 22:00


 
Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesi sınırları içerisinde bulunan Eber Gölünde bulunan sazlık alanda yangın çıkardığı tespit edilen şahıs yakalanarak adli makamlara teslim edildi.
Konuya ilişkin olarak Afyonkarahisar Valiliğinden yapılan açıklama şöyle ;
 
 
Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığına görevlilerince son dönemlerde Eber Gölü ve çevresinde artış gösteren yangın olaylarının önüne geçebilmek maksadıyla görevlendirilen Jandarma ekiplerince 09.03.2020 günü saat: 16.00 sıralarında Eber Gölü iç kısmındaki sazlık alanda yangın olayı meydana geldiği tespit edilmiştir.
Bölgenin karadan ulaşıma elverişti olmaması nedeniyle drone ile havadan yapılan kontroller esnasında, bölgede bir hareketlilik tespit edilerek, yangın alanından çıkan balıkçı kayığı tespit edilmiş olup, drone tarafından alınan görüntülerin incelenmesi ve bölgede yapılan araştırmalar neticesinde 11.03.2020 tarihinde bahse konu yangını çıkardığı tespit edilen, S.E. isimli şüpheli şahsa ulaşılarak gözaltına alınmış ve adli tahkikata başlanılmıştır.
Bolvadin, Çay ve Sultandağı ilçe Jandarma Komutanlıkları tarafından; son dönemlerde Eber Gölü ve çevresinde artış gösteren yangın olaylarının önüne geçebilmek maksadıyla, bahse konu bölgede gece/gündüz fark etmeksizin görevlendirilen Jandarma ekiplerince karadan ve havadan kontrollere devam edilmektedir
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum