Son Dakika….Afyonkarahisar’ın O ilçesinde fuhuş operasyonu 5 gözaltı var

Son Dakika….Afyonkarahisar’ın O ilçesinde fuhuş operasyonu 5 gözaltı var

Son Dakika….Afyonkarahisar’ın O ilçesinde fuhuş operasyonu 5 gözaltı var
02 Haziran 2020 - 23:30


 
Afyonkarahisar'ın İhsaniye ilçesinde düzenlenen fuhuş operasyonunda 3'ü kadın,2’si erkek 5 kişi gözaltına alındı.
Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği tarafından ortaklaşa yürütülen operasyonda 3'ü kadın 2'si erkek 5 kişi para karşılığı fuhuş yaptıkları nedeniyle gözaltına alındı.
'Covid-19' salgını tedbirleri kapsamında seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından sosyal medya üzerinden "çiftiz, kimler eşlik etmek ister DM'den ulaşın, evli çiftler ve tekler ulaşsın" şeklinde paylaşımlar yapan hesap kullanıcılarının tespiti amacıyla Afyonkarahisar İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ile koordineli olarak çalışma başlattı.
Bahse konu hesabın kullanıcılarının kullandıkları telefon numarası üzerinden iletişime geçen polis ekipleri şüphelilerle pazarlık yapmaya başladılar. Bayan başına 500 TL ücret talep eden şüpheliler aynı ücret karşılığında arkadaşlarını da getirebileceklerini söyledi. Fuhuş pazarlığının kayıt altına alınmasının ardından Belirlenen Adrese düzenlenen operasyonda, G.B, M.K, A.D, S.K. ve G.K, yakalanarak göz altına alındılar.Zanlıların iletişim için kullandıkları cep telefonlarına el konuldu.
Zanlıların, polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından hakim karşısına çıkartılmak üzere adliyeye sevk edildikleri öğrenildi.
 

 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum