Son Dakika….Afyonkarahisar’ı zehirlemeye Uşak’tan gelen sabıkalı yakalandı

Son Dakika….Afyonkarahisar’ı zehirlemeye Uşak’tan gelen sabıkalı yakalandı

Son Dakika….Afyonkarahisar’ı zehirlemeye Uşak’tan gelen sabıkalı yakalandı
30 Mayıs 2020 - 15:14


 
Afyonkarahisar'da öğrencilerin yoğunlukla yaşadığı Erenler Mahallesi'nde 'Uyuşturucu Madde İmal ve Ticaret' suçundan sabıkalı olan bir şahıs, üzerinde 77.24 gram eroin ile yakalandı.
Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde Uşak'ta yaşayan ve 'Uyuşturucu Madde İmal ve Ticaret' suçundan sabıkası bulunan H.A. isimli şüphelinin, Afyonkarahisar'a geldiğini tespit etti. H.A.'nın öğrencilerin yoğun yaşadığı Erenler Mahallesi'nde, "Uyuşturucu Madde imal ve Ticareti" yapma suçundan sabıkalı olan şahıslarla iletişime geçtiğini belirleyen ekipler şüpheli H.A.'nın evinde ve üzerinde arama yaptı. Yapılan aramada 77.24 gram eroin maddesi ele geçiren ekipler, H.A. ve S.G. isimli şahısları gözaltına alarak haklarında yasal işlem başlattı.
Konuya ilişkin olarak Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan yazılı açıklama şöyle ;
 
Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan istihbari çalışmalar neticesinde; Uşak ilinde ikamet eden ve 'Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçundan sabıkası bulunan H.A. isimli şüphelinin, Afyonkarahisar iline geldiği ve Erenler Bölgesinde “Uyuşturucu Madde imal ve Ticareti” yapma suçundan sabıkalı olan şahıslarla iletişime geçerek bölgemizde uyuşturucu madde satışı yaptığına yönelik ihbar alınmıştır.
Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ekiplerince; elde edilen bilgilere istinaden, şüpheli H.A.'nın evinde ve üzerinde yapılan aramada (77.24) gr eroin maddesi ele geçirilmiş olup, bahse konu olayla ilgili olarak, H.A. ve S.G. isimli şahıslar gözaltına alınmıştır.
Gerçekleştirilen operasyonla ilgili olarak yakalanan şüpheli H.A. ve S.G. hakkında yasal işlem başlatılarak adli makamlara sevk edilmiştir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum