Son Dakika….Afyonkarahisar’da uyuşturucu operasyonunda 38 zanlı yakalandı 2 firarinin aranmasına devam ediliyor  

Son Dakika….Afyonkarahisar’da uyuşturucu operasyonunda 38 zanlı yakalandı 2 firarinin aranmasına devam ediliyor  

Son Dakika….Afyonkarahisar’da uyuşturucu operasyonunda 38 zanlı yakalandı 2 firarinin aranmasına devam ediliyor  
30 Haziran 2020 - 09:08


Afyonkarahisar merkezli düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 38 zanlı gözaltına alınırken firar eden 2 zanlıyı yakalama çalışmalarının devam ettiği bildirildi.
İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, uyuşturucu ticareti yapan ve kullananlara yönelik çalışma başlattı.Dinar, Evciler ve Sandıklı ilçeleriyle, Antalya ve Isparta'da belirlenen 40 adrese düzenlenen eş zamanlı operasyonda bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.Operasyonda, 38 şüpheli gözaltına alındı.
Konuya ilişkin olarak Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle ;
İI Jandarma Komutanlığı görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde;
Sandıklı ilçe merkezli olarak "Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde İmal ve Ticareti", "Uyuşturucu Kullanmak ve Bulundurmak” suçlarının önüne geçebilmek maksadıyla operasyonlara başlanılmıştır. Bu kapsamda; 16.04.2020 - 13.06.2020 tarihleri arasında (37) şüpheli şahıs hakkında adli işlem yapılmış, (110) gram Eroin, (7) gram Metamfetamin, (1) adet Kurusıkı Tabanca, (6) adet Sentetik Uyuşturucu Nitelikli Hap, (8) adet Uyuşturucu Madde Kullanma Aparatı ele geçirilmiştir.
23.06.2020 tarihinde faaliyeti sonlandırmak maksadıyla, Afyonkarahisar Sandıklı İlçe merkezi, köy ve mahallelerinde ikamet eden (30) şüpheli şahıs, Dinar İlçe merkezinde (2) şüpheli şahıs, Evciler İlçe merkezinde (1) şüpheli şahıs, Antalya İl merkezinde (6) şüpheli şahıs ve Isparta İl merkezinde (1) şüpheli şahıs olmak üzere, toplam da (40) şüpheli şahsa yönelik gerçekleştirilen eş zamanlı operasyonlar çerçevesinde; (38) şüpheli şahıs yakalanmış, (2) gram Eroin, (44) Kök Kenevir Bitkisi, (79) adet Sentetik Uyuşturucu Nitelikli Hap, (7) adet Uyuşturucu Madde Kullanma Aparatı, (1) adet  urusıkı Tabanca ele geçirilmiştir. (2) şüpheli şahsın yakalanması çalışmalarına halen devam edilmektedir.
Gerçekleştirilen operasyonla ilgili olarak yakalanan şüpheliler hakkında yasal işlem başlatılmış olup, adli makamlara sevk edilmiştir.
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum