Son Dakika…..Afyonkarahisar’da tarihi eseri satmak üzereyken yakalandılar

Son Dakika…..Afyonkarahisar’da tarihi eseri satmak üzereyken yakalandılar

Son Dakika…..Afyonkarahisar’da tarihi eseri satmak üzereyken yakalandılar
17 Şubat 2020 - 18:03

 
Afyonkarahisar Merkeze bağlı Kasımpaşa Mahallesinde bir şahsın elindeki tarihi eseri satmak istediğine ilişkin ihbar üzerine harekete geçen Jandarma ekipleri 3 kişiyi operasyonla yakaladı.
Afyonkarahisar Merkeze bağlı Kasımpaşa Mahallesinde elindeki tarihi eseri satmak isteyen bir kişi takibe alınmış sonrasında ise bir likte hareket ettikleri belirlenen 2 kişi ile birlikte yakalnarak haklarında tahkikat başlatılmıştır.
Konuya ilişkin olarak Afyonkarahisar Valiliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle ;
 
 
 
Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı görevlilerince yapılan çalışmalar neticesinde; Afyonkarahisar Merkez ilçe Kasımpaşa Mahallesi ikamet eden M.S. isimli şüpheli şahsın elinde tarihi eser niteliği taşıyan tarihi objeler bulunduğu ve satmak istediği yönünde ihbar alınmıştır. M.S isimli şüpheli şahıs fiziki takibe alınarak, 11.02.2020 günü saat: 18:30'da şüpheli şahısla birlikte hareket ettikleri tespit edilen M.S, M.G. ve K.A. isimli şahıslar merkez ilçesi Kasımpaşa Mahallesinde yakalanmıştır. Şüpheli şahıslara ait ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda; (1) adet Heykel, (1) adet Heykele ait kafa kısmı olmak üzere toplamda (2) parça tarihi eser ele geçirilmiştir. Olayla ilgili olarak yakalanan şüpheli şahıslar hakkında yasal işlem başlatılmıştır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum