Son Dakika….Afyonkarahisar’da çöpe bırakılmış 3 günlük bebek bulundu

Son Dakika….Afyonkarahisar’da çöpe bırakılmış 3 günlük bebek bulundu

Son Dakika….Afyonkarahisar’da çöpe bırakılmış 3 günlük bebek bulundu
03 Haziran 2020 - 00:00


 
Afyonkarahisar'ın Bolvadin ilçesinde geri dönüşüm noktasında yeni doğmuş bebek bulundu
Alınan bilgiye göre, İmaret Mahallesi'ndeki geri dönüşüm noktasında, atık kartonların arasında kundağıyla bırakılmış bebek olduğunu gören bir vatandaş, durumu polise bildirdi.
Afyonkarahisar'da alüminyum folyoya sarılmış halde henüz 3 günlük bir bebek bulundu. Bolvadin ilçesindeki İmaret mahallesinde boş arazide ağlayan bebek sesi duyanlar, durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi. Olay yerine gelen sağlık ve polis ekipleri, alüminyum folyoya sarılmış yeni doğmuş bir bebekle karşılaştı. Bebeği alan 112 Acil Servis ekipleri Bolvadin Devlet Hastanesi'ne götürdü.
 Burada görevliler tarafından bakıma alınıp tedavisi yapılan bebek, altı değiştirilip mama verildikten sonra sağlık kontrolünden geçirildi. Sağlık durumunun iyi olduğu belirtilen 3 günlük bebeği sokağa bırakanların bulunması için polis ekipleri tarafından çalışma başlatıldı. Yapılan çalışmalar sonucu; sokağa terk edilen bebeğin annesi olduğu tespit edilen İ.Y. ile anneannesi A.T. yakalandı ve ifadeleri alınmak üzere polis merkezine götürüldü.
Başlatılan çalışma ile 3 günlük bebeği sokağa bıraktığı tespit edilen anne ve anneannesi gözaltına alınmıştı. İfadelerinin alınmasının ardından serbest bırakılan anne İ.Y. (25) ile anneanne A.T. olayın infial uyandırmasının ardından yeniden gözaltına alınarak cezaevine gönderildi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum