Son Dakika…..Afyonkarahisar’da büyükbaş hayvanları çalan hırsızlar yakalandı

Son Dakika…..Afyonkarahisar’da büyükbaş hayvanları çalan hırsızlar yakalandı

Son Dakika…..Afyonkarahisar’da büyükbaş hayvanları çalan hırsızlar yakalandı
07 Haziran 2020 - 10:20


 
Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesine bağlı Tınaztepe Beldesi Kayadibi Köyü’nde 9 büyükbaş hayvanı çalan hırsızlar jandarmanın takibi sonucu yakalanarak adalete teslim edildi.
Afyonkarahisar’ın Sinanpaşa İlçesine bağlı Tınaztepe Beldesi Kayadibi Köyü’nde 9 büyükbaş hayvanı çalan Ö.Y. ,E.G., R.G. ve H.O jandarmanın takibi sonucu yakalanarak, çaldıkları 9 büyükbaş hayvan da sahiplerine teslim edildi.
 
Konuya ilişkin olarak Afyonkarahisar Valiliği’nden yapılan açıklama şöyle ;
31.05.2020 günü saat: 04,30 sıralarında Afyonkarahisar İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında bulunan Sinanpaşa ilçesi Tınaztepe Beldesi Kayadibi köyünde (9) adet büyükbaş hayvanın çalındığı yönünde ihbar alınmıştır. İI Jandarma Komutanlığı ekipleri tarafından bölgede yapılan detaylı araştırmalar ve kontroller neticesinde, Ö.Y. isimli şüpheliye ulaşılarak fiziki takibe başlanılmıştır. Yapılan takip sonucunda Ö.Y. isimli şüpheli ile birlikte E.G., R.G. ve H.O isimli şüpheliler yakalanmış olup, çalmış oldukları (9) adet büyükbaş hayvana el konularak, sahiplerine teslim edilmiştir.
Ö.Y., E.G., R.G. ve H.O isimli şüpheli şahıslar alınan ifadelerinin ardından gözaltına alınarak, adli makamlara sevk edilmiş olup, şüphelilerin alınan ifadelerinde, bahse konu hırsızlık olayı ile ilgisi olduğu tespit edilen B.U. isimli şüphelinin arama çalışmalarına ise devam edilmektedir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum