Reklam
Reklam
Reklam
Reklam

Son Dakika….Afyon’da FETÖ’den yargılanan sanık tanık ifadelerini reddetti

Son Dakika….Afyon’da FETÖ’den yargılanan sanık tanık ifadelerini reddetti

Reklam
Son Dakika….Afyon’da FETÖ’den yargılanan sanık tanık ifadelerini reddetti
09 Aralık 2018 - 18:52
Reklam

 

 

FETÖ yargılamaları kapsamında dün Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesi 4 sanığın cezalandırılmasına, 2 sanığın beraatına, 1 sanığın adli kontrol şartıyla tahliyesine hükmetti. Mahkemeden üç celse boyunca mazeret beyan etmeden duruşmaya katılmayıp savunması alınamayan ve adli kontrol şartını ihlal eden bir sanık için yakalama kararı çıktı

Afyonkarahisar 2. Ağır Ceza Mahkemesinde Fetullahçı Terör Örgütü, Paralel Devlet Yapılanması FETÖ Silahlı Terör Örgütüne Üye Olma, Terör Örgütüne Yardım suçlaması ile haklarında kamu davası açılan sanıkların davaları görüldü.

 

Hakkında "FETÖ'nün Emirdağ'da çekirdek kadrosundaydı. 15 Temmuz darbe girişimi gecesi sela vermedi. HDP'ye oy istediğini duydum. Kayınpederinin oğlum gittiğin yol yol değil uyarıların' dinlemeyip küstüğü" iddialarını içeren tanık beyanları bulunan Bekir Özkara bu iddiaları reddetti. Öte yandan örgütün sözde Emirdağ ilçe İmamı olan ve mahkemece hakkında hüküm verilen U.M'nin de sanık Özkara'nın sohbet adı verilen örgütsel toplantılara katıldığı yönünde beyanı bulunuyor. 35 yıllık memuriyet hayatında işine ve amirlerine saygılı bir kişi olduğunu söyleyen Özkara savunmasında şu ifadelere yer verdi: "Ben 35 yıllık memuriyet hayatımda işime ve amirlerine saygılı oldum. Suç işlemedim ceza almadım. Hakkımda bu konuda bir suç duyurusu da yok." Mahkeme Başkanı sanık Özkara'ya, "Örgüt elebaşının talimatından sonra 2014 yılının Ekim ayında 14 bin TL Bank Asya'ya para yatırdığınıza dair bilirkişi raporu var" hatırlatmasına Özkara, faizsiz bankacılık hassasiyetini gerekçe gösterdi. Özkara'nın duruşması Mart ayına ertelendi.

Reklam

YORUMLAR

  • 0 Yorum