phishing

Özel Harekat Polisleri Yemin Etti

Özel Harekat Polisleri Yemin Etti

14 Aralık 2017 - 16:27 - Güncelleme: 14 Aralık 2017 - 16:40

Balıkesir'de Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü'ünde eğitim görerek mezun olan 936 özel harekat polisi ettikleri yemin ile göreve başladı. 
Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğü 19. Dönem Özel Harekat Mezuniyet töreni Şehit Emniyet Müdürü Zafer Koyuncu Kültür ve Spor Merkezinde, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.
Vali Ersin Yazıcı, törende yaptığı konuşmada, yeni mezunlara, hukuk devleti ilkelerine bağlı kalmalarını, hak ve adaletten ayrılmayacak şekilde hareket etmelerini tavsiye etti. Vali Yazıcı, "Özel harekatta çalışan poliskardeşlerimiz çok özel seçilen insanlardır. Mesleğinizle ilgili gerekli teknik ve taktik eğitimleri aldınız, silah, mühimmat araçlarının en iyi şekilde kullanılması için eğitildiniz fakat bu meslekte başarılı olmanızın en önemli sebebi sizin sahip olduğunuz maneviyatınız, inancınız ve vatan sevginizdir. Sizi başarıya götürecek duyguların bu değerler olduğunu çok iyi biliyoruz. Bundan sonra ülkemizde huzurun ve asayişin temini, güvenin tesis ve devamı için mesai gözetmeksizin her zaman vatandaşımızın hizmetinde olacaksınız" dedi.
Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Mahmut Yenikalaycı ise 936 genç polisi daha, özel harekat birimlerinde görev almak üzere uğurladıklarını söyledi. Eğitim merkezinin, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, vatanı, milleti ve bayrağı uğrunda her türlü fedakarlığı yapabilecek personel yetiştirdiğini dile getiren Yenikalaycı, "15 Temmuz 2016 gecesi, FETÖ mensuplarının hain darbe girişimine karşı, müdürlüğümüzde görevli tüm personel ve öğrencilerimiz yetkili makamlarca kendisine verilen görevleri tereddütsüz yerine getirmiştir. Kıymetli aileler, bilmenizi isterim ki evlatlarınız burada çok zorlu ağır bir eğitimden sonra, başarıyla mezun olmayı hak ettiler. En zorlu görevleri başarabilecek yeterlilikleri vardır, şüpheniz olmasın" şeklinde konuştu.
Polis Akademisi Başkan Yardımcısı Fatih İnal'ın konuşması ise ailelerce uzun süre alkışlandı. İnal, "Bir yandan içimize sızmış, özünü ve gururunu başka ülkelerin gizli servislerine satmış alçakları temizlerken; diğer yandan suç örgütü ve uyuşturucu şebekeleri ile mücadelemizi devam ettiriyoruz. 15 Temmuz sadece kalkışma girişimi değildir. Bin yıldır Anadoluyu kendine mesken edinmiş, yiğit Türk milletinin bu coğrafyadan sökülüp atılma girişiminin bir parçasıdır. Allah'a şükürler olsun.Yiğit meslektaşlarım, TSK içinde özünü ve ruhunu başkasına satmamış yiğit askerlerimiz ve aziz milletimizin sezisi ile asil duruşu ile böyle büyük bir belayı defettik" dedi.
Mezunlar "Şehitler Ölmez" parçasını tek bir ağızdan seslendirdi. Bu sırada programa katılan mezun özel harekat polislerinin yakınları duygulu anlar yaşadı. Gözyaşlarını silen aileler evlatlarının büyük gururuna ortak oldu.
Vali Yazıcı, dereceye giren mezunlara hediyeler verdi. Programın sonunda mezunlar amirlerinin sözlerini tekrarlayarak yemin etti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum