Reklam

“Ohal Değil Demokrasi İstiyoruz” Diyen Chp Alanlara Çıkıyor

“Ohal Değil Demokrasi İstiyoruz” Diyen Chp Alanlara Çıkıyor

“Ohal Değil Demokrasi İstiyoruz” Diyen Chp Alanlara Çıkıyor
16 Nisan 2018 - 09:38

Ülkemizi tek adam rejimine dönüştürme amacıyla hazırlanan ve tarihe mühürsüz seçim olarak geçen 16 Nisan referandumunun üzerinden tam 1 yıl geçti. 15 Temmuz askeri darbe girişiminin ardından 20 Temmuz’da ilan edilen OHAL altında gidilen referandum, meşruiyeti olmayan bir rejim değişikliğini ülkemize dayatmıştır. Sivil darbe ortamında, “Evet” demenin devletin tüm kurumlarıyla desteklendiği, “Hayır” demenin ise adeta yasaklandığı bir dönem yaşanmıştır.

 

OHAL’İN KENDİSİ SUÇ MAKİNESİ HALİNE GELDİ

 

Referandum ve OHAL ile birlikte ülkemizde ortaya çıkan sıkıntıları hep birlikte yaşamaya, sonuçlarına ulus olarak katlanmaya başladık. Amacını aşan ve bugün 7. kez uzatılacağı ifade edilen OHAL, insan hak ve özgürlüklerinin önünde engel olarak durmaktadır. Adalet sistemimizin yara almasının en büyük sebebi de, ekonomik alanda ortaya çıkan sıkıntıların sebebi de OHAL’dir. OHAL, sağcı solcu, muhafazakâr sosyal demokrat, kimseyi ayırmadan tüm topluma karşı işlenen bir suç haline gelmiştir. Ülkemizin gittiği bu durumdan memnun olmayan CHP, ülkesine ve vatandaşlarına sahip çıkmak amacıyla 16 Nisan Pazartesi günü 12.00-13.00 saatleri arasında Türkiye’nin heryerinde basın açıklaması ve oturma eylemi yapacaktır.

 

PAZARTESİ 12.00’DE PTT ÖNÜNE BEKLİYORUZ

 

CHP Afyonkarahisar örgütü olarak biz de “OHAL DEĞİL, DEMOKRASİ İSTİYORUZ” demek için Pazartesi günü 12.00.-13.00 saatleri arasında Afyonkarahisar PTT Binası önünde olacağız. Ülkenin gidişatından endişe eden, daha çok demokrasi, daha çok insan hakları ve daha çok özgürlük isteyenleri, Cumhuriyetli yılları duraklama dönemi sayan, Cunhuriyetin tüm kazanımları sata sata bitiremeyenlere karşı “ben de varım” diyen, Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyete ve demokrasiye sahip çıkmak isteyen herkesi, siyasi partilerimiz, sivil toplum örgütlerimiz, derneklerimizi ve ülkenin asıl sahibi olan halkımızı davet ediyorum. Gelin hep birlikte “OHAL değil, demokrasi istiyoruz” diyelim. Gelin birlikten doğan gücümüzü gösterelim.

YORUMLAR

  • 0 Yorum