Reklam

MHP-DEVA kavgası büyüyor! Çok sert sözler

MHP-DEVA kavgası büyüyor! Çok sert sözler

MHP-DEVA kavgası büyüyor! Çok sert sözler
25 Mayıs 2020 - 23:12 - Güncelleme: 25 Mayıs 2020 - 23:36


 
MHP ve DEVA Partisi arasındaki söz düellosu sürüyor. Ali Babacan'ın Devlet Bahçeli'ye yanıt vermesinin ardından sular durulmadı. DEVA Partisi, sert ifadeler kullanan MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın'a yanıt verdi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan arasındaki polemik büyüyor.
Babacan, Bahçeli’nin; İYİ Parti, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi’ni FETÖ organizasyonu olarak tanımlaması sonrası “Laf üretiyorlar, iş üretsinler. Üçlü koalisyon dönemlerinde ne yapmışlar” demişti. Bu sözlerin ardından Bahçeli’nin kurmaylarının sert açıklamalarına maruz kalan DEVA Partisi bir açıklama yaptı:
Genel Başkanımız Ali Babacan, Bahçeli'nin iktidar ortağı olduğu üçlü koalisyon döneminde yaşanan ve yakın tarihimizin en büyük ekonomik krizi olan 2001 krizini hatırlatmıştır. (…) Bugün ise ülkemiz yeniden derin bir ekonomik krizin içerisindedir ve 2001 krizinde iktidar ortağı olan Bahçeli, bugün yine iktidar ortağıdır.
Bu tarihsel gerçeklik perspektifinde bugüne dair yapılmış bir yoruma karşılık olarak Bahçeli'nin genel başkan yardımcıları tarafından yapılan açıklamalar ise hakaret ve iftiralardan ibarettir.
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Ali Babacan’a şu sözlerle yüklenmişti:
Türkiye’de meşru iktidarı devirmeye dönük ‘iyi’, ‘gelecek’ ve ‘deva’ rumuzlu Pensilvanya ve okyanus ötesi projelerinin bir parçası olan Ali Babacan, tezgahını ortaya çıkaran Bahçeli’den 20 yıl öncesinin ve 57. Hükümet döneminin ekonomi politikalarının hesabını sormaya kalkmıştır.
Babacan'ın sahip olduğu nimetleri inkar eden hayırsız evlat gibi hareket ederek popülizme yeltenmesi, erken havlu atmadır. Siyaset ringine bizzat çıkıp herkese meydan okumak, müsabaka başlayınca hep belden aşağıya yumruk atıp faul sayılan bölgelere çalışmak, acemi boksörlerin işidir.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum