Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

Kurban Kesim Yerleri Belirlendi

Kurban Kesim Yerleri Belirlendi
08 Ağustos 2019 - 15:04

 
BELEDİYE KURBAN BAYRAMI'NA HAZIR
 
          Kurban Bayramı nedeni ile bayram öncesi ve bayram süresince gerekli tüm tedbirleri alan Afyonkarahisar Belediyesi, bu yıl ki kurban kesim yerlerini de belirledi.
 
FUAR ALANI FATİH VE MECİDİYE SEMT PAZARLARI HALKIMIZIN HİZMETİNDE OLACAK
 
Yine Kurban Bayramı nedeniyle 9 Ağustos Cuma günü Fatih Semt Pazarı, Mecidiye Semt Pazarı ve Fuar Alanı, 10 Ağustos Cumartesi (Arife Günü)  ise sadece Fuar Alanı Pazaryeri halkımızın hizmetinde olacak.
 
          TEDBİRLER ALINDI
 
          Muhtemel su, yol ve kanalizasyon arızalarının tamiri ve giderilmesi bakımından bayram süresince uzman kadro bulunduracak. Afyonkarahisar Belediyesi İtfaiye ekipleri de çıkabilecek her türlü yangın ve doğal felaketlere karşı görevi başında olacak.
 
          Bayram öncesi ve bayram süresinde Zabıta Müdürlüğünde izinler kaldırıldı, günün 24.00 saati Zabıta ekipleri görevlerini aralıksız sürdürecek.
 
          Bunun yanında temizliğin aksamaması için Temizlik İşleri Müdürlüğü'nce tedbirler alındı. Bayram öncesinde özellikle yiyecek, içecek satan işyerleri üzerinde kontroller yoğunlaştırıldı.
 
          Vatandaşlarımıza bozuk ve miadı dolmuş gıda maddeleri satılmaması ve yedirilmemesi için sıhhi işyerlerine gerekli kontroller yapılıyor.
 
          HER GÜN EKMEK ÇIKACAK
 
          Alışveriş yoğunluğunun genelde semt pazarlarında olması bakımından semt pazarında da tedbirler alındı. Bayram öncesini fırsat bilerek ana caddeler ve ara sokaklarda işportacılık yapan seyyarlar semt pazarına gönderilecek.
 
          Şehirlerarası otogarda ulaşımın düzenli ve tertipli olması için gerekli tüm tedbirler alındı. Yine şehir içi ulaşımın düzenli yapılabilmesi için halk otobüsleri ve şehir içi dolmuşlar bilgilendirildi. Halkımızın ekmek sıkıntısı çekmemesi için bayram süresince her gün ekmek çıkacak.
 
          SAĞLIK KURALLARINA UYULACAK
 
          Kurban öncesi kurbanlık hayvanlar, hayvan pazarları ve kurban hizmetleri komisyonunca alınan kararlar doğrultusunda belirtilen kurbanlık hayvan satış yerlerinde (hayvan pazarında) alım ve satımların yapılmasına; kurbanların Belediye Veteriner hekimi ve Zabıta ekiplerince işbirliği ile koordinasyon sağlanarak denetleme ve kontrolü sürekli yapılacak.
 
          Kurban kesim yerlerinde sağlık kurallarına, hijyenik şartlar ve dini kurallara azami ölçüde uyulacak.Kurban Hizmetleri Komisyonunca belirlenen yerler dışında, uygun olmayan cadde ve sokak gibi yerlerde kesim yapanlar, Belediye Zabıtasınca tespit edilerek, İl Çevre ve Orman Müdürlüğüne bildirilecek ve 2872 Sayılı Çevre Kanununun ilgili maddeleri gereğince ceza uygulanacak.
 
 
 
           KURBAN KESİM YERLERİ OLARAK;
 
1- Hamidiye Semt pazarı
 
2- Harb-iş semt pazarı
 
3- Fuar Pazaryeri
 
4- Çavuşbaş Semt pazarı
 
5- Sahipata Semt pazarı
 
6- Uydukent Semt pazarı
 
7- Karşıyaka semt pazarı
 
8- Kasaplar içi
 
9- Fatih Semt Pazarı
 
10- Özel Kombinalar tespit edildi
 
          ŞİKÂYETLERİNİZ İÇİN 'ALO ZABITA"
 
          Kurban kesim belgesi olmayan ve usulüne uygun olmayan şekilde kesim yapanlar Belediye zabıtasınca tespit edilerek, İl Çevre ve İl Tarım Müdürlüklerine bildirilecek ve 5199 sayılı hayvanları koruma kanununa göre işlem yapılacak. Kurban Bayramı süresince kurban atıkları kontrol edilip en kısa sürede kaldırılarak çevreyi rahatsız etmeleri önlenecek. Bu konularda vatandaşlarımız; her türlü şikayetlerini günün 24 saatinde ALO ZABITA 153 veya 214 42 55'den nöbetçi zabıtaya bildirebilecekler.
 
Otogarla ilgili şikayetler için           : 229 90 30 nolu telefon
 
Temizlikle ilgili şikayetler için         : 214 42 55 veya 153
 
Su arıza işleri    " "                             : 214 15 80 " "
 
Otobüs işleri " "                                 : 214 15 63
 
İnşaat kanalizasyon " "                     : 214 42 55
 
Yangın ve afetler " "                          : 110
 
ALO CENAZE                                       : 188
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum