phishing

İyi Partili Güngör: Afyonkarahisar hak ettiği yerde değil!

İyi Partili Güngör: Afyonkarahisar hak ettiği yerde değil!

İyi Partili Güngör: Afyonkarahisar hak ettiği yerde değil!
24 Mart 2023 - 13:10 - Güncelleme: 25 Mart 2023 - 21:24


Afyonkarahisar İyi Parti Milletvekili Aday Adayı Av. Gönül Ar Güngör, İYİ TV canlı yayın konuğu oldu.
Gazeteci Hasan Öğünç’in ilimiz ve ülkemiz gündemine dair sorularını cevaplandıran Güngör, Afyonkarahisar’ın bir çok imkanına rağmen neden hak etmediği yerde olduğunun seçmenlerin artık sorgulaması gerektiğini söyledi.
MHP’den neden istifa edip İYİ Partiye katıldığını ve Sinan Ateş cinayetini değerlendiren Av.Gönül Ar Güngör, üreten, büyüyen ve gelişen bir Türkiye ve Afyonkarahisar için çalıştığını ve bu şehre vefa borcunun olduğunu söyledi.
MHP’den istifasının ardından çıkan söylentilere cevap veren Av.Gönül Ar Güngör; “Beni tüm Afyonkarahisar bilir, Gönül Ar Göngör bir vatan sevdalısıdır. Kırmızı çizgilerimin başında Gazi Mustafa kemal Atatürk’tür, Cumhuriyet değerleridir, kurucu unsurlarıdır. Hayatım boyunca çizgim tavrım hep net oldu. Ben hep aynı yerdeyim”dedi.
 
İÇİME SİNMEDİ, SABIR ETTİM OLMADI
Güngör; “20 yılı aşkındır aktif siyasetin içindeyim. Son zamanlarda hiç içimize sinmeyen gelişmeler oldu. Sabrettim, bekledim ama baktık ki artık sabrın sonu yok.  Geç kaldığımı da itiraf etmeliyim. Ama bundan sonra elimi değil tüm vücudumu taşın altına koyarak İYİ Parti saflarında çalışacağım. Çünkü vicdanlarımızı rahatlatmamız lazım.
Genel Başkanımız Meral Akşener hanımefendi ile gönül ve düşünce birlikteliğim vardır. Daha öncede birlikte çalıştık.  Şimdi tekrar İyi Parti çatısı altında olmaktan, cesurlar hareketi içinde olmaktan çok büyük bir gurur duyuyorum ve vicdanım rahat”
 
SİNAN ATEŞ’İN KATİLLERİ BULUNUP YARGILANMALI
Sinan Ateş’in katledilmesinin ‘Yeter Artık’ demesinde etkili olduğunu söyleyen Güngör; “Sinan ateş cinayeti tüm vicdanlar açısından, tüm milliyetçi camiası açısından bardağı taşıran son damla oldu.  Biz ahde vefa imandandır diyoruz. Hukukun üstünlüğünü her zaman düstur edindim. Vicdanlar artık daha fazla yara almasın. Bu cinayetin sorumluları kimse hesabı sorulsun, yargılansın.”dedi.
 
YAPAMAYACAKSAM, RABBİM NASİP ETMESİN
Güngör; “Tüm aday adayı arkadaşlarım benim için gurur vesilesidir. Hangimiz  Afyonkarahisar’ımıza, güzel memleketimize, milletimize hakkıyla hizmet edebilecekse rabbim ona nasip etsin. Ben bu hizmeti layıkıyla yapamayacaksam Rabbim bana nasip etmesin. Biz sıfatlarla, makam mevkilerle hizmet etmiyoruz. Makam mevki bunlar gelip geçidir. Biz cesurlar hareketi olarak Genel başkanımızın önder ve rehberliğinde milletimizin bekası için ne yapabilirsek, bir nebze faydamız olabilir diye şerefle, onurla, bıkmadan yorulmadan çalışacağız.”dedi.
 
VİCDANLARI NASIL ALIYOR ANLAMIYORUM
İlimizde dahil olmak üzere çifter çifter maaşlar alan idarecilere seslenen Gönül Ar Güngör, çift maaş alan yöneticilerin artık vicdanları yaraladığını söyledi.
Halkımızın çok zor ekonomik sıkıntı içinde olduğunu söyleyen Göngör; “Benim halkım, kardeşim, büyüklerim halk ekmek kuyruklarında bir ekmek alabilir miyim diye beklerken, yöneticilerin çifter çifter maaş almalarını benim ne vicdanım ne aklım kabul etmiyor. Milletimizin de bunu kabul edebileceğini, sindirebileceğini zannetmiyorum” dedi.
 
BAĞIMSIZLIK UĞRUNA VERİLEN BU MÜCADELEDEN BİR ASIR SONRA DAHİ AYNI MÜCADELE İÇİN YOLA ÇIKTIM
Görgör:; “Kadın töredir, kadın toplumun direğidir, kadın tek başına güçlü bir şahsiyettir. Ben türküm ben Türk kadınıyım. Biz düşmanla çarpışan nene hatunların, emekli maaşını Kızılay’a bağışlayan Çavus Kara Fatma’nın torunlarıyız.
 
BU ŞEHİRE BİZİM BORCUMUZ VAR
Dünya için ülkemizin konumu ne kadar önemli ve elzemse, Afyonkarahisarımız da Türkiye için aynı derecede öneme sahiptir. Bu şehir jeopolitik konumuyla, mermeriyle, tarımıyla, hayvancılığıyla, insanıyla, kültürüyle, medeniyetler beşiği olmasıyla sayamayacağım daha birçok servetiyle çok daha ileride olmayı hak ediyor. Bu şehire bizim borcumuz var”dedi.
 
AFYONKARAHİSAR HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL
Canlı yayında Afyonkarahisar’ın ekonomik, kültürel ve sosyal durumunu da değerlendiren Gönül Ar Güngör;  “Afyonkarahisar’ımız elinde bu kadar kıymetli doneler olup ta hak ettiği yerde olmayan ender iller arasındadır.  Bu kadar çok imkanımız varken hak ettiğimiz yerde neden olmadığımızı tüm Afyonkarahisar halkımız iyi düşünmelidirler. İyiler ailesinden, cesurlar hareketinden ne kadar çok vekil adayımızı meclise gönderirsek Afyonkarahisar’ımız , tarımda, hayvancılıkta, sanayide, turizmde ve her alanda hak ettiği yerde olacaktır. O zeki gençlerimiz için artık tersine göç olmayacaktır. Afyonkarahisar Türkiye’nin merkezi konumunda olacaktır.”dedi.
 
ÜRETEN TÜRKİYE İSTİYORUZ
Ülkemin içinde olduğu bu zorlu dönemde mesleki ve siyasi tecrübem ile ileride iki tane kız evladıma söyleyecek sözüm olması açısından taşın altına gövdemi koymaya karar verdim.
 
Genel başkanım kıymetli hanımefendi sayın Meral Akşener’in yanında yer almaktan, iyiler ailesinin bir ferdi olmaktan gurur duruyorum. Bu dönemde aday adaylığı başvurusunda bulunan tüm arkadaşlarımı cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Afyonkarahisarımız için kim hayırlı ise, bu şehir için çalışacaksa rabbim ona bu milletin vekili olmayı nasip etsin.
 
DEĞERLERİMİZE DÖNMEMİZ GEREKİYOR
Cumhuriyetin kurucu değerlerine geri dönmemiz lazım. Dünyanın küresel mahalle olduğu bu dönemde anlı şanlı tarihimizle, medeniyetler yuvası olan halimizle, kıymetli her bir ferdimizle, yer altı ve yer üstü zenginliklerimizle ve kültürümüzle her alanda türkiyemizi dünyanın merkezine, Afyonkarahisarımıza da ülkemin ve dünyanın merkezine konumlandırmaya geliyoruz.Az kaldı, hep birlikte tarih yazacağız. “dedi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum