İnsan kaçakçığı yapan şahıslar Afyonkarahisar’da yakalandı

İnsan kaçakçığı yapan şahıslar Afyonkarahisar’da yakalandı

İnsan kaçakçığı yapan şahıslar Afyonkarahisar’da yakalandı
21 Ocak 2020 - 17:26

 
Afyonkarahisar Emniye müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar sonucu yabancı uyruklu şahsları  araçlara bindirerek insan kaçakçığı yaptıklarından şüphelenen iki aracı takibe alan polis afyonkarahisar girişinde durdurdukları açlardan 31 yabancı uyruklu şahsı indirdi.
Konuya ilişkin olarak Afyonkarahisar Valiliğinden yapılan yazılı açıklama şöyle;”İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince çalışmalar neticesinde Fiat Linea marka araç ile Volkswagen Crafter marka aracın ilimize kadar birlikte hareket ettikleri, Fiat Linea marka aracın Volkswagen Crafter marka minibüse öncülük ettiği değerlendirilmiş, alınan bilgiler doğrultusunda, her iki araç ilimize giriş noktasında durdurulmuş, öncü olarak değerlendirilen Fiat Linea marka araçta D.V., S.B. ve A.C. isimli şahıslar, Volkswagen Crafter marka minibüse ise sürücü M.K.K. ile 29 Afganistan ve 2 İran uyruklu şahıs yakalanmıştır.
Şüpheliler 09.01.2020 günü yapılan işlemler neticesinde Afyonkarahisar 2. Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş, şüphelilerden D.V. , A.C. ve M.K.K isimli şahıslar tutuklanmış, Kaçakçılıkta kullanılan Fiat Linea ve Volkswagen Crafter marka araçta, şahısların üzerinden çıkan ve araç içerisinde bulunan suçta kullanıldığı değerlendirildiğinden toplamda 5.400 TL paraya el konulmuştur.”

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum