Gürel Projelerini Açıklamaya Devam Ediyor

Gürel Projelerini Açıklamaya Devam Ediyor

Gürel Projelerini Açıklamaya Devam Ediyor
21 Mart 2019 - 12:36

 

  
Milliyetçi Hareket Partisi Sandıklı Belediye Başkan Adayı Mustafa GÜREL, seçim bürosunda  projelerini açıklamaya devam ediyor.
Mustafa GÜREL yaptığı açıklamada, her projemiz değerli. Bizim projelerimizdeki ilk
 amacımız Sandıklı halkımızın hayatını kolaylaştırmak olacaktır. Bu yüzden benim en önem verdiğim projelerimiz SOSYAL projelerimizdir.
  
MAHALLERE KURBAN KESİM ALANI
GÜREL; hepinizin bildiği gibi benim geçmişte yaptığım bir mesleğim de Kasaplık. Bu  nedenle yıllarca kurban kestim, hâlâ da kendi kurbanımı kesmeye devam ediyorum. Maalesef ilçemizde vatandaşlarımız kurbanlarını sokaklarda kesmek zorunda kalıyorlar. Bu hem kesilen hayvanın hijyenik olma durumunu zorlaştırıyor, hem de sokaklarımızda istenmeyen
 görüntüler oluyor. Ayrıca sonradan sinekler-böcekler çoğalıyor, kötü kokular oluşuyor. Bu yüzden tüm mahallelerimize vatandaşımızın hijyenik şartlarda hayvanını kesebileceği "KURBAN KESİM ALANLARI" oluşturacağız. Bu alanlarda belediyemiz tarafından vatandaşlarımızın  tüm ihtiyaçları karşılanacak. Oluşan atıklar etrafa yayılmadan toplanacak ve Sandıklı Halkımız Kurban ibadetini gönül rahatlığı ve kolaylıkla yerine getirecek , isteyen vatandaşımıza da belediyemiz önderliğinde kurban kesim hizmeti de sunulacaktır. dedi.

 
MOBİL CENAZE HİZMETLERİ BİRİMİ KURULACAK
Sandıklı Belediye Başkan Adayı Mustafa GÜREL, Sandıklı Belediyesi olarak, halkımızın
 mutlu günlerinde yanında olacağımız gibi, acılı günlerinde de yalnız bırakmayacağız. Sandıklı'da ikamet eden vatandaşlarımızdan yakınlarını kaybedenlere, oluşturacağımız Mobil Cenaze Hizmetleri Birimi tarafından yardımcı olunacak. Cenazenin defin için hazırlanmasından,
 kabirin kazdırılmasına, defin için gerekli malzemelerin alınmasına kadar ne kadar işlem varsa, belediyemizin bu birimi tarafından, cenaze yakınlarının talimatları doğrultusunda yerine getirilecektir dedi.
GÜREL; ayrıca bu birimde erkek ve kadın hoca istihdam edileceğini, talep eden vatandaşlarımıza  bu görevlilerin de yardımcı olacağını belirtti.
 
  
TAZİYE ÇADIRI, ÇAY İKRAMI, YEMEK HİZMETLERİ BELEDİYE TARAFINDAN GERÇEKLEŞECEK.
 
 Mustafa GÜREL; bizim kültürümüzde cenaze evinde 3 gün yemek pişmez. Komşuları, akrabaları, yakınları getirir. Ben Sandıklı Belediye Başkanı olarak tüm Sandıklı halkının yakınıyım. Halkımızın üzüntülü bu günlerinde mobil cenaze araçları onlara hizmet edecekler. Yemek ve çay ikramı belediyemiz tarafından yapılacak. Gerekli yerlere talep edilmesi durumunda  Taziye Çadırı kurulacak. Sandalye ihtiyacı da belediyemiz tarafından karşılanacak diyerek açıklamasını bitirdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum