Gazeteci Hayati Kanat öğrencilerine derslerini online olarak verdi

Gazeteci Hayati Kanat öğrencilerine derslerini online olarak verdi

Gazeteci Hayati Kanat öğrencilerine derslerini online olarak verdi
09 Nisan 2020 - 14:55 - Güncelleme: 10 Nisan 2020 - 12:22


 
Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Gazetecilik Bölümünde ücretli öğretmen olarak çalışan gazeteci Hayati Kanat, öğrencilerinin mesleki derslerinden geri kalmaması için video konferans yöntemiyle öğrencilerine ders anlattı.
Korona virüs tedbirleri kapsamında Türkiye genelinde olduğu gibi Afyonkarahisar'da da uzaktan eğitim başladı. Öğrenciler TRT EBA TV'den uzaktan eğitimle derslerini görmeye devam ediyor. Çok yaygın olmayan gazetecilik bölümünün dersleri EBA TV'de bulunmadığından ücretli öğretmen Hayati Kanat, öğrencilerinin mağdur olmaması için kolları sıvadı. İş yerinde hazırladığı beyaz tahtada video konferans yöntemiyle ders vermeye başlayan Kanat, öğrencilerin derslerinden geri kalmamasını istediğini söyledi.
Kanat, bu süreç geçene kadar bu yöntemle ders anlatmaya devam edeceğini belirtti.Derslerinden geri kalmalarını istemedimÜcretli öğretmen Hayati Kanat, yaptığı açıklamada, Kovid-19 tedbirleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullara ara verdiğini hatırlattı. Gazetecilik Bölümü öğrencilerinin derslerinden geri kalmaya başladığı için böyle bir yönteme başvurduklarını dile getirdi.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum