Reklam

FET'nün otellerini elinden aldığı turizmci eyleme bakın nasıl katıldı

FET'nün otellerini elinden aldığı turizmci eyleme bakın nasıl katıldı

FET'nün otellerini elinden aldığı turizmci eyleme bakın nasıl katıldı
17 Aralık 2017 - 16:20

FETÖ üyeleri tarafından dolandırılarak 4 oteline el konulduğunu iddia eden Varuna otellerinin sahibi Süreyya Pekuysal, hastanede yatarken otellerin geri alınması için düzenlenen eyleme ambulansa geldi. Ambulanstan sedyeyle indirilen Pekuysal, kendisini dolandırdığını iddia ettiği kişilere isyan etti. Varuna otellerinin sahibi Süreyya Pekuysal'ın iddiasına göre, 2005 yılında Antalya ve Aydın'da sahibi olduğu 4 oteli, FETÖ üyesi kişiler tarafından boş kağıda imza atma suretiyle dolandırılarak elinden alıkonuldu. Durumun ardından olayı yargıya taşıyan Pekuysal, yine iddialara göre dönemin FETÖ'cü hakim ve savcıları tarafından davasında haklı bulunmadı. Bunun üzerine Pekuysal 15 Temmuz darbe girişiminin ardından yaşadıklarını tekrar yargıya taşıma kararı verdi. Bunun üzerine silahlı saldırıya uğrayan Pekuysal, hastanede tedavi gördü.

AMBULANSLA EYLEME KATILDI

Taburcu edilmesinin ardından ise yaşadığı stres ve üzüntüyle bağırsağında delik meydana gelen Pekuysal, 2 hafta önce hastaneye kaldırıldı. Davanın peşini bırakmayan Pekuysal, bugün ise evinin önünde otelleri için yakınları tarafından düzenlenen eyleme hastaneden ambulansla getirildi. Sağlık ekipleri tarafından sedyeyle indirilen Pekuysal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan yardım istedi.

Bugüne kadar devlete kuruşu kuruşuna vergi ödediklerini belirten Pekuysal, "Bu FETÖ denilen maalesef ülkemizi de kasıp kavuran bu pislik içerisine maalesef bizi de aldılar, mülkümüzü sahte evraklarla elimizden aldılar. Bunu alan kişi otellerimi işleten kişiydi. Hiç bugüne kadar malı mülkü olmayan adam şuanda mal mülk içerisinde. Şuanda ihbar ediyorum, Almanya üzerinden bu kazanılan paraları gönderiyor, oradan da Amerika'ya ulaşıyor. Bu kişiler maalesef ki içeride milyon tane insanın içeri atılmasına rağmen FETÖ'den, bu insanlar iş adamı gibi elini kolunu sallaya sallaya dolaşıyorlar. Ben Sayın Cumhurbaşkanımıza, Adalet Bakanımıza, İç İşleri Bakanımıza sesleniyorum, bu kişiler bizim ağrımıza gidiyor" şeklinde konuştu.

"ALEYHİMİZE KARAR VEREN SAVCI VE HAKİMLERİN HEPSİ FETÖ'DEN TUTUKLU"

Dolandırılma olayının nasıl gerçekleştiğini anlatan Pekuysal, "FETÖ'cü olduğunu bilmiyordum, bizim otellerimizi kiraladı, daha sonra bu dedi ki 'ben sana kiraları ödeyemeyeceğim, bankadan kredi almamız lazım' Daha sonra da banka kredi alırken evraklarla otelin tapusunu üzerine alıyorlar. Tapuyu aldıktan sonra bütün bankalara bu diyorlar ki, 'biz bu oteli satın aldık' Biz o zamanlar dava açıyoruz, evraklar sahtedir, 1 lira hesabıma para girmedi. Bütün mahkemeler aleyhimizde karar veriyor, şuanda o hakimlerin ve savcıların hepsi tutuklu. Bu kişiler, FETÖ'nün Akdeniz ayakları, buradan para gönderen kişiler. Bunlar bu ülkeden kaçacaklar, aldıkları parayı da çatır çatır oralarda yiyecekler" ifadelerini kaydetti.

YORUMLAR

  • 0 Yorum