Emirdağ’da Ücretsiz Maske Dağıtılıyor

Emirdağ’da Ücretsiz Maske Dağıtılıyor

Emirdağ’da Ücretsiz Maske Dağıtılıyor
06 Nisan 2020 - 13:32

 
Emirdağ Belediyesi, Belediye Başkanı Serkan Koyuncu’nun talimatıyla yeni tip koronavirüsle (COVID-19) mücadele kapsamında vatandaşlara ve esnafa 10 bin maskeyi ücretsiz dağıtıyor.
 
Belediyeden yapılan açıklamada, pazar yerleri, marketler, toplu ulaşım araçları ve toplu çalışma alanlarında maske takma zorunluluğu getirildiği anımsatıldı.
 
Emirdağ İlçe Hıfzısıhha Kurulu tarafından faaliyetlerine devam eden işletmelerin müşterilerine maske verme zorunluğu getirildiğinin altını çizen Belediye yetkilileri, müşterilerine maske vermeyen işletmelere cezai işlem uygulayacağını açıkladı.
 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve bilim kurulunun maske takma tavsiyesinden bahsedilen açıklamada, şunlara yer verildi:
"Emirdağ Belediyesi olarak şehrimizin muhtelif yerlerindeki vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza ilk etapta 10 bin adet olmak üzere maske dağıtımına başladık. Ayrıca ev ev dolaşarak hijyen malzemeleri, eldiven ve maske dağıtımını gerçekleştiriyoruz. Vatandaşlarımızdan evde kalmalarını, zaruri durum olmadıkça dışarı çıkmamalarını rica ederek dışarı çıkmaları durumunda ise hem kendi hem de çevresindeki vatandaşların sağlığı için maske kullanmalarının önemini hassasiyetle belirtiriz"
Açıklamada, ihtiyaç olması halinde ücretsiz maske dağıtımının ara verilmeden devam edileceği ifade edildi.
(Emirdağ.gen.tr)
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum