phishing

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çiftçi borçlarının ertelendiğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çiftçi borçlarının ertelendiğini açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çiftçi borçlarının ertelendiğini açıkladı
28 Nisan 2020 - 15:46

 
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, koronavirüsle mücadele kapsamında çiftçilerin Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan borçlarının 6 ay faizsiz ötelendiğini duyurdu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Küresel bir felaket halini alan Kovid-19 hastalığının üstesinden gelerek, inşallah ramazanın sonunda çifte bayram yapmayı niyaz ediyoruz" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni hasta ve ölüm sayısının günden güne azaldığını belirterek, "Ülke ve millet olarak koronavirüs salgınına karşı yürüttüğümüz mücadelenin somut neticelerini almaya başladığımız bir döneme girdik" şeklinde konuştu.
1 Mayıs'tan itibaren de 31 ilde 3 gün süreyle sokağa çıkma kısıtlamasına gidileceğini duyuran Erdoğan, "Hafta sonları sokağa çıkma sınırlandırmasını bayram sonuna kadar sürdürmeyi düşünüyoruz" bilgisini verdi.
Çiftçi borçlarıyla ilgili de önemli açıklamalarda bulunan Erdoğan, “Çiftçilerimizin Mayıs ve Haziran ayında vadesi gelecek Ziraat Bankası ve Tarım Kredi Kooperatiflerine olan kredi geri ödemelerini faizsiz olarak 6 ay erteliyoruz.Tüm bakanlıklarımız kendi sorumluluk alanlarıyla ilgili planlarını ve hazırlıklarını sürdürüyor. Salgınla mücadele için aşama aşama hayata geçirdiğimiz tedbirlerin tüm kesimler üzerindeki olumsuz etkilerinin önüne geçmek için pekçok paketi devreye soktuk"
 
 
 
 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum