CHP’li Görgöz : Yarın Neyle Karşılaşacağı Belli Olmayan Bir Ülkeyiz

CHP’li Görgöz : Yarın Neyle Karşılaşacağı Belli Olmayan Bir Ülkeyiz

CHP’li Görgöz : Yarın Neyle Karşılaşacağı Belli Olmayan Bir Ülkeyiz
09 Haziran 2020 - 09:18


 
İktidar yaptığı icraatlarla, sürekli olarak Türkiye’yi dünyanın gerçeklerinden ve halkın gerçek gündeminden uzaklaştırdığını ifade etti.
Görgöz açıklamasında şu görüşlere yer verdi;
 
Devlet, hızla sosyal devlet olma özelliğini yitiriyor, vatandaşını ve işletmeleri üretime yönelik politikalar uygulayıp kalkındırmak yerine, yeni kredilere teşvik ederek daha da borçlandırma yoluna gidiyor. Vatandaş zaten borç yükü altında inim inim inlerken, yeni borçlar ekleniyor. Bu hep böyle devam ettiği sürece, 82 milyonun sadece %1’i mutlu, 99 ise son derece mutsuz yaşamaya mahkum ediliyor.
 
Özellikle Koronavirüs sonrasında halkın yarısından fazlasının geliri azaldı, neredeyse üçte ikisi geleceğinden kaygılı. Gençlerimiz maalesef başka ülkelerde gelecek görüyorlar, ülkelerinde değil.
 
Devlet parti devletine dönüşmüş, IBAN numaralarıyla halktan para topluyor. Bu paralar nereye harcandı diye soran CHP Yüreğir Gençlik Kolları başkanı Eren Yıldırım’ı ve kamu kurumlarının bilgi sistemlerine nasıl sızılır diye soran CHP İzmir eski İl Başkan Yardımcısı Banu Özdemir’i talimatla tutuklayabiliyor.
 
Akp iktidarı tamamen güvenilirliğini yitirmiştir. Milyonlar kaos içinde yaşamını sürdürmek durumundadır. Bu durumdan kurtuluşun tek yolu, saray rejimine dayalı bu iktidarın bir an önce gitmesi, halkçı, demokrat, üretim ekonomisine dayalı politikalar üreten, sosyal hukuk devleti olmanın yollarını açacak CHP iktidarı gelmelidir. Tüm anketler geleceğine dair veriler veriyor, biz de yürekten inanıyoruz.
 
Her şey değişiyor, demokratik yollarla, halkımızın iradesiyle bu iktidar da değişecektir.
 
Yalçın Görgöz
CHP İl Başkanı
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum